четвъртък, май 16, 2024
HomeMotorsportsMoto3 Mugello FT1: Денис Фоджа е начело в първата тренировка

Moto3 Mugello FT1: Денис Фоджа е начело в първата тренировка

Леопардът Денис Фоджа е единственият пилот, който постигна време от 1:56 мин. в първата тренировка на Moto3 в Муджело – лидерът в световния шампионат Серхио Гарсия е едва на 14-а позиция

Хонда пилотът Денис Фоджа даде най-бързо време в първата тренировка от Световния шампионат на Moto3 за Гран при на Италия в Муджело. Фоджа направи обиколка за 1’56.916 пред родните си фенове, с което стана единственият състезател, слязъл под 1’57“

Още при старта на FT1 в 9:00 ч. сутринта 30-те пилоти от Moto3 откриха условия, подобни на летните. Температурата на въздуха вече е 23°C. Условията бяха перфектни за постигане на добри времена за обиколка.

В крайна сметка Денис Фоджа се доближи на по-малко от секунда от рекорда на полпозишъна (1’56,001) и постигна най-доброто време на FT1. Ветеранът от Moto3 Джон Макфий зае втората позиция със своята Husqvarna. Съотборникът му Аюму Сасаки допълни добрия отборен резултат с трето място.

Лидерът на

WM Серхио Гарсия (GasGas) завърши FT1 извън топ 10, като испанецът изостана на 1,708 секунди и остана 14-и. Особено тревожно от гледна точка на Гарсия беше, че съперникът за световния шампионат Фоджа не направи само една бърза обиколка. Фоджа направи впечатляващ старт в края на FT1, като направи серия от бързи обиколки.

Различията в FT1 бяха по-големи от обикновено. Диого Морейра (KTM) вече изоставаше с 0,934 секунди на четвърта позиция. Тацуки Сузуки (Honda), Рикардо Роси (Honda), Изан Гевара (GasGas), Марио Аджи (Honda), Даниел Холгадо (KTM) и Андреа Миньо (Honda) допълниха топ 10 в FT1.