kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsMoto3 Mugello FT1: Dennis Foggia egyértelműen az élen a nyitóedzésen

Moto3 Mugello FT1: Dennis Foggia egyértelműen az élen a nyitóedzésen

A Leopárdos Dennis Foggia az egyetlen pilóta, aki 1:56-os időt autózott a Moto3 mugellói nyitóedzésén – a világbajnokságot vezető Sergio Garcia csak a 14. helyen áll

Az

Honda versenyzője, Dennis Foggia érte el a legjobb időt a Moto3-as világbajnokság első szabadedzésén az Olasz Nagydíjon, Mugellóban. Foggia 1:56.916-os időt futott hazai szurkolói előtt, ezzel ő volt az egyetlen versenyző, aki 1:57 alá ment „

Még az FT1 reggel 9:00-kor kezdődő rajtjánál is nyárias körülmények fogadták a 30 Moto3-as versenyzőt. A levegő hőmérséklete már 23 °C volt. A körülmények tökéletesek voltak a jó köridőkhöz.

Végül Dennis Foggia kevesebb mint egy másodpercen belülre került a pole rekordhoz képest (1’56.001), és megszerezte az FT1 legjobb idejét. A második helyen a Moto3-as veterán John McPhee következett a Husqvarnával. Csapattársa, Ayumu Sasaki a harmadik helyen zárta a jó csapateredményt.

A

WM-et vezető Sergio Garcia (GasGas) az FT1-ben a top 10-en kívül végzett, a spanyol 1,708 másodperccel lemaradva a 14. helyen végzett. Garcia szempontjából különösen aggasztó volt, hogy a világbajnoki rivális Foggia nem csak egy gyors kört tett meg. Foggia az FT1 végén egy lenyűgöző stintet produkált, és gyors köröket futott.

Az FT1-ben a szokásosnál nagyobbak voltak a különbségek. Diogo Moreira (KTM) már 0,934 másodperccel lemaradva negyedik lett. Tatsuki Suzuki (Honda), Riccardo Rossi (Honda), Izan Guevara (GasGas), Mario Aji (Honda), Daniel Holgado (KTM) és Andrea Migno (Honda) egészítette ki a top 10-et az FT1-ben.