вторник, април 30, 2024
HomeMotorsportsMoto3 Заксенринг FT3 2022: Изан Гевара най-бърз с рекорд за обиколка

Moto3 Заксенринг FT3 2022: Изан Гевара най-бърз с рекорд за обиколка

Изан Гевара направи първата обиколка за 1:25 мин. в клас Moto3 на Заксенринг – отборът на PrüstelGP стигна директно до Q2 с един пилот

Изан Гевара отново подчерта силната си форма в третата тренировка на Moto3 за Гран при на Германия на пистата „Заксенринг“. Състезателят на GasGas направи първата обиколка с време 1’25 сек., за да поведе пред Аюму Сасаки и Давид Муньос.

Най-добрите условия преобладаваха и на Заксенринг в събота сутринта. При температура на въздуха от 27 градуса по Целзий още от самото начало бяха възможни по-бързи времена от тези в петък. Началото не беше добро за Лоренцо Фелън, който катастрофира в завой 1 още в първия си старт.

Повечето от състезателите се опитаха да подобрят личното си най-добро време по време на тренировката. В началото на финалната фаза Андреа Миньо също катастрофира в завой 1, което предизвика жълти знамена за кратко.

Гевара подчерта и силната си форма в събота, която показа още в първия ден на тренировките. Испанецът успя сам да постигне най-добри времена и постави нов рекорд за обиколка – 1:25.925 минути. Това беше първото време от 1:25 мин. в Moto3 на пистата „Заксенринг“.

Съотборникът му от GasGas Серхио Гарсия имаше повече проблеми и трябваше да намери задното колело на бързия преден човек. В крайна сметка лидерът в световния шампионат стигна до шестото място и се класира директно за Q2.

Първият преследвач на Гевара е завърналият се Сасаки. Звездата на стрелбата Муньос отново зае трето място. Останалите места заеха новобранецът Скот Огдън и Тацуки Сузуки. Зад Гарсия се наредиха Рюсей Яманака, Джон Макфий, Денис Фоджа и Жауме Масия, които продължиха от седма позиция.

Един пилот от екипа на PrüstelGP влезе директно в Q2. Карлос Татай се класира на 14-о място, на седем десети от секундата. Съотборникът му Ксавие Артигас завърши на 22-ро място и следователно ще трябва да се състезава в Q1.

Квалификациите за Moto3 ще се проведат от 12:35 ч. нататък.