събота, май 11, 2024
HomeEsportsLoL Worlds: Европейската изненада не успя да се осъществи

LoL Worlds: Европейската изненада не успя да се осъществи

Швейцарският кръг на LoL Worlds 2023 е в историята, четвъртфиналите са определени. Въпреки някои добри стартови позиции, елиминационният кръг ще се проведе без европейски представител.

Единственият германски представител на Световното, G2, започна предварителния кръг на Световното първенство по LoL с гръм и трясък. Организацията от Берлин беше победила двама азиатски представители на старта и по този начин все още имаше най-голям шанс за продължаване напред, след като загуби от Gen.G в третата игра. Това обаче не се получи във втората половина на швейцарския кръг, който се изигра през уикенда. Вместо това доминантите от LEC се отказаха от добрата си стартова позиция.

G2 опустошен срещу NRG – Fnatic допуска обратен разгром

Двубоят с NRG би трябвало да е особено болезнен за G2, тъй като те бяха почти напълно неуспешни в мача при резултат 0:2. Северноамериканците, от друга страна, имаха страхотен ден и на моменти повеждаха на съперниците си. С 23:3 убийства представителят на LCS демонтира G2 в първия двубой след добри 30 минути, преди второто сравнение с подобна продължителност и яснота да осигури прогреса на NRG.

Фактът, че организацията е единствената в плейофите, която не идва от Азия, се дължеше на поредното поражение на G2 срещу Bili Bili Gaming и обратния разгром на Weibo Gaming срещу Fnatic. На британския отбор му отне по-малко от половин час, за да вземе преднина в първия кръг на best-of-3, но след това загуби решаващата битка при Baron във втория мач, като в този процес допусна пет убийства. Така китайците се върнаха и използваха инерцията в решителния трети гейм. Вейбо взе преднина в началото и не я изпусна.

Чаотичен спектакъл около C9

Появата на четвъртфинал от страна на Fnatic щеше да бъде средна изненада след предишния кръг от мачове срещу Cloud 9. Въпреки че европейците спечелиха зрелищния двубой с 2:1, те бяха всичко друго, но не и уверени. Вместо това и двамата съперници доказаха защо не заслужават да достигнат до елиминационния кръг. И двете страни имаха някои сериозни пропуски, които почти достигнаха кулминацията си в това, че C9 взеха преднина от 10 хил. златни точки в първия мач.

Междувременно Weibo се бяха погрижили MAD Lions да нямат никакъв шанс да продължат напред. Третият европейски отбор, който все още можеше да се надява на плейофите, беше започнал добре в първия двубой. Въпреки това те не успяха да поднесат изненада срещу очаквано по-добрите си съперници. Weibo спечелиха с 2:1 и така се спасиха за решаващия мач срещу Fnatic, а накрая и за четвъртфиналите.

Корейско-китайски топ мач в четвъртфиналите

В него отборът сега ще се изправи срещу покорителя на G2 NRG и следователно може да има основателни надежди за продължаване напред. В крайна сметка китайската организация победи северноамериканските си опоненти в предварителния кръг. T1 и LNG ще се изправят един срещу друг в истински сблъсък. И двата отбора си позволиха по едно поражение в швейцарския кръг и вероятно ще бъдат равностойни. Разпределението на ролите е по-ясно в оставащите два мача. Gn.G и JD Gaming, които влязоха безпогрешно в четвъртфиналите, ще срещнат Bili Bili и KT Rolster.

Четвъртфиналите ще се играят от четвъртък европейско време. Полуфиналите и финалът ще се играят на 11, 12 и 19 ноември.