péntek, május 10, 2024
HomeEsportsLoL Worlds: Az európai meglepetés elmaradt

LoL Worlds: Az európai meglepetés elmaradt

A 2023-as LoL Worlds svájci fordulója már a múlté, a negyeddöntőkre került sor. Néhány jó rajtpozíció ellenére a kieséses kör európai képviselő nélkül zajlik majd.

A világbajnokság egyetlen német képviselője, a G2 nagy durranással kezdte a LoL világbajnokság előselejtezőit. A berlini szervezet a rajtnál két ázsiai képviselőt is legyőzött, így a Gen.G-től a harmadik meccsen elszenvedett vereség után is a legnagyobb esélyük volt a továbbjutásra. A hétvégén lejátszott svájci forduló második felében azonban ez nem jött össze. Ehelyett a LEC-dominanciájúak elajándékozták jó rajtpozíciójukat.

G2 kietlen az NRG ellen – a Fnatic feladta a fordított söprést

A G2 számára különösen fájdalmas lehet az NRG elleni párharc, hiszen a 0:2-es meccsen szinte teljesen esélytelenek voltak. Az észak-amerikaiak ezzel szemben remek napot fogtak ki, és időnként vezettek is ellenfelükkel szemben. Az LCS képviselője 23:3-mal jó 30 perc után 23:3 killel szerelte le a G2-t az első párharcban, mielőtt a második, hasonlóan hosszú és egyértelmű összehasonlítás biztosította volna az NRG továbbjutását.

Az, hogy a szervezet az egyetlen olyan szervezet a rájátszásban, amely nem Ázsiából érkezik, a G2 Bili Bili Gaming elleni újabb vereségének és a Weibo Gaming Fnatic elleni fordított söprésének köszönhető. A brit csapatnak kevesebb mint fél óra kellett ahhoz, hogy a best-of-3 első fordulójában megszerezze a vezetést, de aztán a második meccsen a döntő csatát elveszítette Baronban, és közben öt killt engedett el. A kínaiak így visszavágtak, és a döntő harmadik meccsen kihasználták a lendületet. A Weibo korán átvette a vezetést, és nem is engedte ki a kezéből.

Káosztikus látvány a C9 körül

A Fnatic negyeddöntős szereplése közepes meglepetés lett volna a Cloud 9 elleni előző körös meccsek után. Bár a látványos párharcot 2-1-re nyerték az európaiak, minden más volt, mint magabiztos. Ehelyett mindkét ellenfél bebizonyította, hogy miért nem érdemelték meg a kieséses körbe jutást. Mindkét félnek voltak komoly kihagyásai, ami majdnem abban csúcsosodott ki, hogy a C9 már az első meccsen 10 ezres aranyelőnyt szerzett.

A Weibo eközben gondoskodott arról, hogy a MAD Lionsnak ne legyen esélye a továbbjutásra. A harmadik európai csapat, amely még reménykedhetett a rájátszásban, jól kezdett az első párharcban. Azonban nem sikerült meglepetést okozniuk a várhatóan fölényes ellenféllel szemben. A Weibo 2-1-re győzött, és ezzel megmentette magát a Fnatic elleni döntő mérkőzésre és végül a negyeddöntőbe jutásra.

Koreai-kínai csúcsmérkőzés a negyeddöntőben

Ezzel a csapatnak most a G2 legyőzőjével, az NRG-vel kell szembenéznie, így jogos reményei lehetnek a továbbjutásra. Hiszen a kínai szervezet az előselejtezőben legyőzte észak-amerikai ellenfelét. A T1 és az LNG egy igazi összecsapáson méri össze erejét. Mindkét csapat megengedett magának egy-egy vereséget a svájci fordulóban, és valószínűleg egyenrangúak lesznek. A hátralévő két mérkőzésen már egyértelműbb a szerepek elosztása. A Gn.G és a JD Gaming, akik mindketten hibátlanul jutottak be a negyeddöntőbe, a Bili Bili és a KT Rolsterrel találkoznak.

A negyeddöntőket európai idő szerint csütörtöktől játsszák. Az elődöntőkre és a döntőre november 11-én, 12-én és 19-én kerül sor.