събота, април 27, 2024
HomeFootballFinalissima 2022: Режим, Място, Дата, Телевизия

Finalissima 2022: Режим, Място, Дата, Телевизия

В сряда ще се играе още един международен турнир за трофеи. Италия и Аржентина ще спорят на Finalissima 2022. Въпроси и отговори за мача.

Какво е Finalissima?

Това е сблъсъкът между европейските шампиони и шампионите на Южна Америка. УЕФА и КОНМЕБОЛ пренаредиха сравнението между двата титуляра през декември миналата година?

Кой срещу кого ще играе?

Италия спечели УЕФА ЕВРО 2020 с равенство 3:2 срещу Англия и ще играе с рекордьорите в Южна Америка Аржентина, които спечелиха Копа Америка за първи път от 1993 г. насам, като победиха Бразилия с 1:0 – първата титла на Лионел Меси в Албиселесте.

Кога и къде ще се играе?

Мачът ще се проведе в сряда, 1 юни 2022 г., от 20.45 ч. Мачът ще се проведе на стадион „Уембли“ в Лондон.

Какъв е режимът?

Мачът ще продължи 90 минути. Ако в редовното игрово време не бъде излъчен победител, няма да има допълнително време, а незабавно ще се изпълняват дузпи.

Кой ще излъчва Finalissima на живо по телевизията и в стрийм?

В Германия сблъсъкът между Италия и Аржентина може да се гледа само в услугата за стрийминг DAZN.

Колко пъти е имало европейски шампиони срещу южноамерикански шампиони?

Досега имаше две сравнения между действащите шампиони от Европа и Южна Америка под егидата на УЕФА и КОНМЕБОЛ. През 1985 г. Франция побеждава Уругвай с 2:0 в Париж, а през 1993 г. Аржентина триумфира с 5:4 с дузпи срещу Дания у дома в Мар дел Плата след равенство 1:1 след 90 минути.