събота, май 4, 2024
HomePremier LeagueDoku участва в пет гола: Ман Сити ясно победи Борнемут

Doku участва в пет гола: Ман Сити ясно победи Борнемут

Манчестър Сити изпълни задълженията си срещу Борнемут със стил. Небесносините спечелиха повече от категорично с 6:1 срещу Черешките. Четирите асистенции на Доку означават споделен рекорд във Висшата лига

Треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола остави Гвардиола, Рубен Диас, Грийлиш и Фодън на пейката след победата с 3:0 над Манчестър Юнайтед. На тяхно място започнаха Аканджи, Аке, Доку и Ковачич. Гостите от отпразнуваха първата си победа за сезона с 2:1 над Бърнли в предишния ден и искаха да потвърдят това – знаейки, че действащите победители в Шампионската лига ги чакат.

Бурнемут не може да се справи с Доку

От самото начало играта се разви според очакванията. Небесносините владееха топката, а Борнемут с удоволствие се възползваше от всяко свое прекъсване. Първоначално на отбора на Гуардиола му липсваше малко устрем към вратата, отчасти защото задната линия от петима души все още се държеше здраво. Бернардо Силва отправи първия истински удар към вратата (10′). С напредването на мача „гражданите“ успяха да намерят все повече пространства. Първоначално Родриго (18′), Доку (19′), Хааланд (22′, пост, 25′) и Бернардо Силва (29′) пропуснаха да поведат

Доку изкупи вината на своя отбор малко след това: след единоборство с Родриго той вкара в десния ъгъл на вратата (30′). Това беше достатъчно, за да се сломи съпротивата на гостите, и Бернардо Силва направи 2:0 само три минути по-късно (33′), след като Доку помоли съперника си да танцува. Само четири минути по-късно резултатът беше 3:0. Доку стреля от дистанция, а Аканджи, за когото бе отсъден и гол, отклони топката с гръб

Халанд няма късмет

Гостите отново и отново се бореха с Доку и неговата ловкост. След това Борнемут беше принуден да направи смяна, след като Скот контузи коляното си при сблъсък с Роджьо. Малко преди края Хааланд едва не направи резултата 4:0 (45.+3), но му бе отказан гол, тъй като след почивката бе заменен от Фоден

След почивката първоначално изглеждаше, че Борнемут се е адаптирал по-добре към играта на домакините. Те започнаха по-високо на терена и принудиха „небесносините“ да направят няколко необичайни грешки. Въпреки това гол на Соланке не беше признат заради засада (47′). Ако пасът на Сенеси беше стигнал до Соланке (56′) или Соланке не беше ударил напречната греда (61′), можеше да се стигне до гол.

Бернардо Силва и Аке направиха половин дузина

Голът дойде в другия край: Доку подаде на Фоден, който вкара за 4:0 (64′). Това беше четвъртият гол на Доку (един гол и три асистенции). След това Сити се поуспокои, направи много смени и веднага допусна изравняване чрез Синистър (74′).

След това обаче Ман Сити се възстанови. Бернардо Силва (83′) – отново след асистенция на Доку – и Нейтън Аке (88′) допълниха половината дузина. Четирите асистенции на Доку са съвместен рекорд във Висшата лига. С победата Сити изпревари Тотнъм на върха на таблицата – но „шпорите“ могат да последват примера му срещу Челси в понеделник вечер

Гражданите вече трябва да играят в Шампионската лига във вторник (21:00 ч.), у дома срещу Йънг Бойс от Берн. След това, в неделя, те ще пътуват за гостуването си на ФК Челси (17,30 ч.). Борнемут вече се изправя срещу Нюкасъл Юнайтед в събота (18,30 ч.).