понеделник, май 6, 2024
HomePremier LeagueCan opener Robertson: Ливърпул спечели дербито

Can opener Robertson: Ливърпул спечели дербито

ФК Ливърпул се изравни с Манчестър Сити в надпреварата за титлата с победа в дербито над ФК Евертън. Срещу компактните Toffees Робъртсън изкупи червените, преди Ориги да реши мача

Треньорът на „червените“ Юрген Клоп направи две промени в сравнение с поражението с 4:0 от Манчестър Юнайтед: Кейта и Диого Жота започнаха вместо Хендерсън и Луис Диас.

Треньорът на Евертън Франк Лампард направи три промени в сравнение с равенството 1:1 с Лестър, като Холгейт, Дукуре и Кийн влязоха на мястото на Йери Мина, Делф и Годфри, който се контузи по време на загрявката.

Toffees се зазидаха в почивката

От самото начало домакините поеха контрола върху мача и владееха много повече топката срещу компактно защитаващите се Тофи. Но дълбоко оформената система 4-5-1 на гостите се оказа голямо препятствие за фаворитите, които изпитваха огромни трудности да станат опасни. Единствените опити на Ливърпул да вкара гол бяха тези на Мане (21-ви), Диого Жота (31-ви) и Салах (43-ти). Най-добрият шанс за Евертън през първата част обаче бе дело на Дукуре, който не успя да завърши единствената опасна контраатака на своя отбор (34-та).

Робъртсън откупи „червените „

Снимката не се промени след смяната на края. Първоначално Ливърпул се бореше неуспешно, Евертън контраатакува и имаше обещаваща възможност чрез Гордън (56-и). Малко след това обаче LFC бяха възнаградени за усилията си: Салах намери Робъртсън, който се разписа (62-ри). Играта видимо се наклони в полза на домакините, тъй като уморените „иронии“ бяха принудени да пропускат все повече пространства. Салах за малко да пропусне да нанесе двоен удар малко след като поведе (72-ра минута).

Joker Origi внася решението

Everton FC все още не се беше отказал. В крайна сметка само един гол щеше да е достатъчен, за да се осигури незаобиколима точка. Грей беше близо до това да направи 1-1 малко под 20 минути, но мощното му усилие не попадна в ъгъла (72-ра минута), а Робъртсън спаси изравнителния гол на Иуоби в последната секунда (79-та минута).

Въпреки това Евертън нямаше истинска финална атака. Вместо това домакините бяха тези, които стигнаха до решението малко преди края чрез резервата Ориги (85.). Последната точка от доминантното представяне в мърсисайдското дерби, което върна Ливърпул на една точка от Манчестър Сити.

Полуфиналът на LFC в Шампионската лига срещу Виляреал продължава в сряда. В неделя пред Евертън е следващият тежък отбор – Челси.