четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballBucks победиха Lakers - Kleber се завърна при победата на Mavs

Bucks победиха Lakers – Kleber се завърна при победата на Mavs

Националният баскетболист Макси Клебер се завърна след кратко прекъсване заради контузия, за да играе срещу Detroit Pistons.

Клебер беше пропуснал два мача напоследък, но сега допринесе с пет точки за третата поредна победа на Далас Маверикс. След като преодоля проблемите с коляното, роденият във Вюрцбург игра почти 18 минути при победата над Детройт Пистънс със 116:86 и вкара единствените си два изстрела. Той също така грабна седем борби. „Чувствам се добре“, каза той, коментирайки цялостното състояние на отбора си: „Трябва да продължим да се движим в момента.“

Лука Дончич отново изигра най-голяма роля за 32-рата победа на тексасците за сезона с 33 точки и 11 асистенции. С тази победа Мавс затвърдиха мястото си в плейофите в Западната конференция и остават пети. Преследвачът Денвър Нъгетс също постигна победа, като се наложи със 132:115 над Ню Йорк Никс.

Suns продължават да доминират – Bucks увеличават натиска

Финикс Сънс продължават да доминират на върха. Най-добрата игра във Philadelphia 76ers също отиде при финалистите от миналия сезон. Победата със 114:109 беше 14-та в последните 15 мача, а Девин Букър отбеляза 35 точки.

В Източната конференция защитаващите титлата си Милуоки Бъкс се доближиха до лидерите Маями Хийт с победа над Лос Анджелис Лейкърс със 131:116, водена от Леброн Джеймс (27 точки). На Лос Анджелис не помогна и серия от 20:5 в последната четвърт. Джанис Антетокунмпо вкара 44 точки за Бъкс, които все повече навлизат в играта си и записаха четвърта поредна победа.

В момента само „Голдън Стейт Уориърс“ с девет победи и „Торонто Раптърс“ и „Бостън Селтикс“ с националния отбор на Денис Шрьодер с по шест победи имат по-дълги серии в НБА. Шрьодер отбеляза 11 точки, 4 борби и 1 асистенция при победата на шампиона над Бруклин Нетс със 126:91, който беше без трите си звезди Кевин Дюрант, Джеймс Хардън и Кайри Ървинг.