неделя, май 12, 2024
HomeBasketballBucks около Джанис - твърде голям номер за Knicks

Bucks около Джанис – твърде голям номер за Knicks

Гианис Антетокунмпо бе на път с Милуоки Бъкс в Ню Йорк и отпразнува безапелационна победа над Никс със 130:111 в „Медисън Скуеър Гардън“.

Антетокунмпо също изигра голяма роля за успеха с 28 точки, седем асистенции и също толкова борби – между другото това беше седмата поредна победа на Бъкс. Гръкът беше подкрепян от стрелящия нападател Крис Мидълтън, който отбеляза 20 точки. Бъкс бяха убедителни във всички аспекти, играха във високо темпо и блестяха със силен процент на стрелба (52,7% от игралното поле и 50% отвън).

Гостите бързо натрупаха комфортна преднина и си осигуриха яснота още в самото начало със серия от 11:0 в четвъртата четвърт, за да стигнат до 114:92 в един момент. Изграждащият играч Дамиан Лилард имаше 19 точки, девет борби и седем асистенции, а стрелецът Малик Бийзли (19 точки) вкара пет тройки.

На Никс, които вкараха само девет от 29 тройки отвън, а освен това имаха и по-слаб процент от игра от полето от гостите (41/93, 44,1%), не помогна и блестящият Джейлън Брансън (36 точки). Те загубиха от Милуоки за девети пореден път и ще трябва да мислят за нещо възможно най-бързо, ако искат да избегнат още една едностранна случка в понеделник (18:00 ч. централноевропейско време), когато ще срещнат Бъкс в Коледния мач.

Заедно с Брънсън добро представяне направи и пауър фордърът Джулиъс Рандъл (26 точки), а германският център Исая Хартенщайн наниза 12 точки и 13 борби – и то за 33 минути игра, като само Рандъл (34) и пойнт гардът Брънсън (37) бяха на терена по-дълго.

Победата изведе шампионите от 2021 г. напред в надпреварата за първото място в Източната конференция и оказа натиск върху Бостън Селтикс.