събота, май 18, 2024
HomeEsports"100-процентова" изненада: Норич Сити е шампион на ePremier League

„100-процентова“ изненада: Норич Сити е шампион на ePremier League

Финалите на ePremier League излъчиха изненадващ победител: Норич Сити надделя по доминиращ начин и без загуба.

ФК Ливърпул? Разбира се. Тотнъм Хотспър? Възможно е. Но никой не очакваше Норич Сити да бъде непобедимият победител във финала на еПремиер Лигата през 2022 г. Дори играчът на Xbox Дамиан „Дейми“ Аугустиняк, попитан дали титлата е била изненада, отговори: „Да, на 100 процента.“

„Повечето хора смятаха, че в най-добрия случай ще бъдем трети в нашата група. Но да премина първи през тази група и да спечеля цялото състезание без поражение е наистина добро чувство“, добави полякът след това. Норич вкара и великолепните 36 гола в седем мача.

Norwich доминиращ и нервен

Въпреки че фаворити като червените с Донован „Tekkz“ Хънт и Диого „Diogo“ Мендес рано или късно отпаднаха, канарчетата безпогрешно си проправиха път към финала. Десетте точки в четири мача от груповата фаза означават първо място пред ФК Челси и Брайтън & вампир; Хоув Албиън в събота.

„Дейми“ и Джак „GoalPoacher_“ Винял не се отказаха от играта в неделя, когато Астън Вила претърпя поражение с 6:3 на четвъртфиналите. Срещу Лийдс Юнайтед в последния кръг беше много напрегнато, но Норич запази нервите си дори в трудни ситуации и спечели с 2:1.

Завръщане в Полша с титлата

И така „Damie“ и „GoalPoacher_“ се преместиха в големия финал срещу ФК Брентфорд със Сам „SamBrwster“ Брюстър и Мир „czohino“ Чирва. Преди това „пчеличките“ бяха победили Crystal Palace само с дузпи, а лондонският клуб на свой ред бе надделял над FC Liverpool на четвъртфиналите.

Зрителите обаче не видяха равностоен финал: „Damie“ поведе с 3:1 срещу „SamBrwster“ с нетрадиционната си формация 3-5-2, а „GoalPoacher_“ увеличи общия резултат на Playstation на 5:1. „Това е лудо чувство“, каза след това Augustyniak.

Титлата в ePremier League е особено важна за 23-годишния играч, тъй като е малко вероятно да успее да я защити през следващия сезон. „През лятото се връщам в Полша, затова исках хората тук да ме запомнят по същия начин“, обяснява значението на успеха „Дейми“.