петък, май 3, 2024
HomePremier League1-0 в Бърнли: чукчето на Бруно Фернандес сложи край на серията от...

1-0 в Бърнли: чукчето на Бруно Фернандес сложи край на серията от загуби на Юнайтед

След три поражения в състезателни мачове Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 на терена на ФК Бърнли. В един често труден мач гениалният удар на Бруно Фернандес беше достатъчен

Треньорът на Бърнли Винсент Компани трябваше да замени изгонения с червен картон Фостър и на негово място привлече Рамзи. Треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг направи три промени в сравнение с поражението с 4:3 в Мюнхен в Шампионската лига. На мястото на Мартинес (отстранен), Пелистри и Ериксен (и двамата на пейката) в стартовия състав влязоха Евънс, Мактоминей и Ханибал.

Бърнли започна по-добре, но Фернандес от Юнайтед вкара атрактивен гол

Домакините започнаха по-добре. Амдуни първо не успя да се разпише с глава срещу Онана (10.), а след това от няколко метра нацели гредата (17.). Малко по-късно Еванс от МанЮнайтед се справи по-добре, след като задната линия на Бърнли го остави напълно непокрит след корнер. Ветеранът насочи с глава за това, което трябваше да бъде водещо (25.). Въпреки това VAR си каза думата. Голът не беше признат заради положение на засада на Хьойлунд.

Въпреки това гостите от Манчестър все повече и повече подливаха горната вода. Но се наложи Бруно Фернандес да направи гениален ход, за да им даде преднина от 1:0. Малко преди почивката португалецът пое директно дълга топка от Еванс и завърши в левия ъгъл (45.+1). Трафорд нямаше никакъв шанс срещу добре пласирания нисък удар.

Бърнли не може да измисли почти нищо, МанЮнайтед успява да се освободи

След почивката гостите се занимаваха главно с това да останат в безопасност. Бърнли нямаше с какво да се противопостави на това, въпреки че владееше повече топката. Вместо това Хьойлунд на два пъти бе на сантиметри от това да направи резултата 2:0 (50-ата, 59-ата минута). Така Бърнли остана в играта – и Компани се обади в последната атака със смяна на трима души. Повече от половинчатите шансове на жокерите Берге (81.) и Родригес (84.), както и един твърде централен удар на Бенсон (90.+4) не бяха достатъчни за промотирания отбор.

Юнайтед празнуваше победа след три поредни поражения. Това беше трета победа в първенството и червените дяволи се изкачиха до осмото място в таблицата. Бърнли е на дъното на таблицата със само една точка.

Кларетите сега се изправят срещу Салфорд Сити в Купата на лигата през седмицата, преди да продължат в лигата в събота в Нюкасъл Юнайтед. В събота МанЮнайтед се изправя срещу Кристъл Палас както за купата, така и в лигата.