петък, март 29, 2024
HomeEsportsЯростното завръщане осигурява 400 000 щатски долара: OpTic печели Halo Worlds

Яростното завръщане осигурява 400 000 щатски долара: OpTic печели Halo Worlds

OpTic Gaming е новият световен шампион на Halo. В битката за шестцифрената парична награда се наложи да покажем огромна сила срещу Cloud9 на големия финал.

Временният победител доминираше в турнира почти по всяко време. С три победи от три мача в групата OpTic беше един от фаворитите и почти спокойно влезе в нокаут рунда, където последва безупречен ход до финала в горната част на групата. Три поредни победи с по 3:0 срещу Gamers First, Sentinels и Native Gaming Red им осигуриха сигурно преминаване към финала.

Cloud9 преодолява неуспеха с увереност

В двубоя за короната, както и в края на септември, ни очакваше Cloud9, който премина през груповата фаза също толкова успешно, но трябваше да приеме поражение с 2:3 на четвъртфинала на Upper Bracket срещу по-късния противник на финала на Upper Bracket – OpTics.

Така се стигна до долната група, където квартетът на САЩ не си позволи повече грешки. В общо петте мача от типа „най-добър срещу пет“ Cloud9 допусна само два гейма и се класира на големия финал по подобен начин като OpTic, където направи забележително представяне.

OpTic се препъва и отвръща на удара

След като OpTic спечели първия двубой в най-добрия от седемте, Cloud9 натисна газта и първо изравни резултата, преди мачът да бъде напълно обърнат. Накрая OpTic трябваше да признае поражението си с резултат 1:4 – но като победител в Горната гривна все още имаше шанс да спечели титлата, тъй като победителят в Долната гривна трябва да спечели два финални мача в турнирния формат, за да бъде коронясан за шампион.

Шанс, от който OpTic знаеше как да се възползва. Във втория мач от седмия кръг организацията игра силно и направи изключителен обрат. Малката победа с 2:1 на Recharge беше последвана от категорични победи на Catalyst и Live Fire. С ясна преднина зад гърба си, победата дойде веднага на Стрийтс с първата точка в мача.

„Легендарното“ завръщане осигурява титлата

„Гордея се с издръжливостта, която нашият отбор показа днес и през последните няколко месеца“, заяви Брадли „aPG“ Лоус, който се радваше на триумфа. Той „не може да бъде по-щастлив“. Матю „FormaL“ Пайпър дори определи завръщането след категоричното поражение в първия финален мач като „легендарно“. Отборът получи похвала и от треньора Джейсън Браун, който заяви, че подопечните му „са го заслужили днес“.

Вероятно е имал предвид най-вече наградата за Световен шампион на Halo, но също така и солидната парична награда. С възкачването си на трона отборът на САЩ си осигури лъвския пай от общия награден фонд от един милион долара: 400 000 щатски долара подсладиха титлата на световното първенство за OpTic.