събота, май 4, 2024
HomeBasketballЯростният Барет извежда Raptors до победа над Warriors - Орландо печели без...

Яростният Барет извежда Raptors до победа над Warriors – Орландо печели без Вагнер

Дори без контузения ключов играч Франц Вагнер Орландо Меджик се справи с Атланта Хоукс. Стивън Къри изживя черна неделя с Голдън Стейт Уориърс у дома срещу преобразения Торонто Раптърс. Нещата за Денвър вървят добре, дори когато Никола Йокич не стреля. НБА в понеделник сутрин

21-ва победа в 36-ия мач за сезона. Въпреки отсъствието на световния шампион Франц Вагнер, Орландо Меджик все още са на път към плейофите и затвърдиха четвъртото място в Източната конференция с победа със 117:110 след продължения срещу Атланта Хоукс. Вагнер наскоро беше контузил глезена си и отново получи почивка, докато брат му Мориц вкара 15 точки, влизайки от пейката. Победител в мача за Магията отново беше нападателят Паоло Банчеро, който вкара осем от своите 35 точки в продълженията и също така грабна десет борби.

Кошът е забит за Къри – Леброн зарадва феновете на Лейкърс

Най-добре се развиват нещата и за Денис Шрьодер и Торонто Раптърс след размяната с Ню Йорк Никс. Новото попълнение Джей Ар Джей Барет изведе канадците до победа със 133:119 при недостатъчно силните „Голдън Стейт Уориърс“, които ще трябва да се справят без „Бога на точките“ Крис Пол за по-дълъг период от време, но след няколко дни ще могат да си върнат Дреймънд Грийн, който вече не е отстранен.

Докато Барет беше изключителен с 37 точки, а Шрьодер вкара 14 точки от пейката за малко под 28 минути, звездата на Дъбс Стивън Къри имаше слаба неделя: специалистът по тройки вкара само 9 точки и не успя да вкара нито един от деветте си опита от центъра! Раптърс вече са 15-21 и единадесети на Изток, докато Голдън Стейт е 17-19 – също единадесети, само че на Запад.

В същото време ЛеБрон Джеймс изведе Лос Анджелис Лейкърс (18-19) до победа със 106-103 в градския двубой с намиращите се в по-добра форма Клипърс (22-13) след последните им четири поражения. 39-годишният играч блесна с 25 точки, осем борби и седем асистенции, като напълни бързата атака на Пол Джордж и вдигна на крака феновете на Лейкърс. Антъни Дейвис също изигра силен мач с 22 точки и десет борби. Световният шампион Даниел Тайс имаше две точки и три борби за малко под девет минути за Клипърс.

Ирвинг/Дончич са отличници – Йокич предпочита да подава

Двойката Лука Дончич и Кайри Ървинг изведе Далас Маверикс (22-15) до победа със 115:108 над лидера на Запад Минесота Тимбъруулвс (25-10). Ървинг вкара 35 точки, включително важни точки в критично време, а Дончич отбеляза 34 точки. Антъни Едуардс се отличи за Минесота с 36 точки, но това все пак не беше достатъчно за победата.

Никола Йокич имаше необичайна статистика. Сръбският звезден център от шампиона Денвър Нъгетс (26-12) направи само три стрелби при победата със 131:114 над обитателите на подземието Детройт Пистънс (3-33), като вкара само четири точки. Въпреки това 16 асистенции, седем борби и пет блока доведоха до успешна вечер за сърбина, който трябваше да работи само 25 минути. Джамал Мъри (37 точки) на практика свърши останалото.