четвъртък, май 2, 2024
HomeTennisЩруф следва Зверев на четвъртфиналите

Щруф следва Зверев на четвъртфиналите

Немският номер две следва Александър Зверев. Базираният в Карлсруе Ханфман успява да се справи със своя съперник само в началото

Германският номер две Ян-Ленард Щруф стана вторият германски професионален тенисист, достигнал до четвъртфиналите на турнира на ATP в Мюнхен. Тенисистът от Варщайн, който е поставен под номер 4 и поради това получи пропуск в началния кръг, победи холандеца Ботич ван де Зандщулп със 7:6 (7:0), 6:4. Преди това Яник Ханфман от Карлсруе загуби мача си от 16-ия кръг от Марк-Андреа Хюслер от Швейцария с 2:6, 4:6 – междувременно и двата мача бяха прекъснати заради дъжд.

„Брутално щастлив съм, не знаех дали ще можем да играем“, заяви Щруф. Заради лошото време първоначално не беше ясно дали мачът ще може да продължи или ще трябва да бъде отложен за петък. Щруф беше „щастлив, че днес преминах финалната линия“.

Струф изигра равностоен първи сет със своя съперник, като и двамата играчи спечелиха своите сервис геймове. Германецът доминираше в тай-брейка и си осигури преднина в сета, без да допусне нито една точка. След това той направи първия пробив в мача още в началото, за да изглеждат нещата ясни, но позволи на холандеца да се върне в мача чрез небрежни грешки, преди да нанесе решителен удар. Струф ще се изправи срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим на четвъртфиналите в петък.

Ханфман бе започнал мача по най-добрия възможен начин и веднага взе сервис гейма на съперника си, но след това веднага отново се отказа от пробива. След принудителния пробив германецът се задържа само за кратко, допусна нов пробив при 2:3 и в крайна сметка загуби първия кръг с категорична разлика.

Световният номер 61 продължи да бъде отворен във втория кръг, сам създаде шансове за пробив, но не успя да се възползва от тях и в крайна сметка се пречупи категорично при 4:5 във втория сет. Сега на Хюслер му предстои сблъсък с датския топ играч Холгер Руне, който е поставен под номер 2, на четвъртфиналите

Германският номер едно Александър Зверев вече се беше класирал за кръга на най-добрите осем на турнира в Мюнхен, който се характеризираше с прекъсвания от дъжд. Олимпийският шампион ще се изправи срещу Кристиан Гарин от Чили в петък.