csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisStruff követi Zverevet a negyeddöntőben

Struff követi Zverevet a negyeddöntőben

A német második számú játékos követi Alexander Zverevet. A karlsruhei Hanfmann csak az elején tudja tartani a lépést ellenfelével

A német világelső Jan-Lennard Struff lett a második német teniszező, aki negyeddöntőbe jutott a müncheni ATP-tornán. A negyedik helyen kiemelt és ezért a nyitókörben szabadkártyát kapott warsteini játékos a holland Botic van de Zandschulpot 7:6 (7:0), 6:4-re verte. A karlsruhei Yannick Hanfmann korábban a 16 között a svájci Marc-Andrea Hüsler ellen 2:6, 4:6-ra elveszítette mérkőzését – mindkét mérkőzés időközben eső miatt félbeszakadt.

„Brutálisan boldog vagyok, nem tudtam, hogy tudunk-e játszani” – mondta Struff. A rossz időjárás miatt eleinte nem volt világos, hogy folytatódhat-e a mérkőzés, vagy péntekre kell halasztani. Struff „boldog volt, hogy ma átjutottam a célvonalon”.

Struff kiegyenlített első szettet játszott ellenfelével, mindkét játékos megnyerte az adogatójátékát. A német dominált a tie-breakben, és szettelőnyt szerzett anélkül, hogy pontot engedett volna. Ezután korán megszerezte a meccs első brékjét, hogy egyértelműnek tűnjön a helyzet, de gondatlan hibákkal visszaengedte a hollandot a meccsbe, mielőtt döntően visszaütött. Struff pénteken a negyeddöntőben a kanadai Felix Auger-Aliassime ellen lép pályára.

Hanfmann a lehető legjobban kezdte a meccset, és rögtön elvette ellenfele adogatását, de aztán rögtön vissza is adta a bréket. A kényszermegszakítás után a német csak rövid ideig tudta tartani magát, 2:3-nál újabb bréket engedett el, és végül egyértelmű vereséget szenvedett az első fordulóban.

A világranglista 61. helyezettje a második menetet nyitva tartotta, maga is bréklehetőségeket alakított ki, de nem tudta kihasználni azokat, és végül 4:5-nél döntően brékelt a második szettben. Hüsler most a negyeddöntőben a második helyen kiemelt dán topjátékossal, Holger Rune-nal csap össze

A német világelső Alexander Zverev már a legjobb nyolc közé jutott a müncheni tornán, amelyet esőszünetek jellemeztek. Az olimpiai bajnok pénteken a chilei Cristian Garinnal találkozik