събота, април 27, 2024
HomeFootballЧупо-Мотинг няма да участва в Купата на Африка: Сонг се отказа от...

Чупо-Мотинг няма да участва в Купата на Африка: Сонг се отказа от професионалния отбор на Байерн

Съставът на Камерун за Купата на Африка 2024 в Кот д’Ивоар е финализиран – и Ерик Максим Чупо-Мотинг липсва в състава на националния треньор Ригоберт Сонг. В същото време за Мароко е номиниран Нусаир Мазрауи

Името на 34-годишния футболист фигурираше във временния състав на неукротимите лъвове, но сега нападателят на Байерн липсва в окончателния състав за Купата на Африка, която започва на 13 януари. Това се казва в изявление на асоциацията от четвъртък сутринта.

До момента Чупо-Мотинг е записал 73 участия за националния отбор на Камерун, като е отбелязал 20 гола. Той обаче се е появил само веднъж за треньора Сонг през календарната 2023 г., при победата с 3:0 над Бурунди през декември. През октомври той отмени международното си пътуване „в последния момент“ поради мускулни проблеми, както заяви тогава асоциацията. Той също така не беше в състава на Камерун за международната фаза през ноември.

Напоследък той има само кратки изяви за ФК Байерн, като влезе като резерва в продължението на мача при победата с 2:1 над Волфсбург, а преди това в 83-ата минута на победата с 3:0 над Щутгарт. През настоящия сезон той е отбелязал два гола и е дал две асистенции в общо 14 участия

Ким и Мазрауи са номинирани за Купата на Азия и Африка

За треньора на Байерн Томас Тухел това означава едно отсъствие по-малко през следващите седмици. Мин-Джае Ким е включен в състава на Южна Корея за Купата на Азия, потвърди националният треньор Юрген Клинсман в четвъртък. Десният бек Нусаир Мазрауи е включен в състава на Мароко за Купата на Африка въпреки настоящата си контузия. Все още не е ясно дали той ще бъде здрав навреме за началото на турнира, след като скъса мускулен сноп. Мароко ще стартира турнира на 17 януари с мач срещу Танзания.

„Представете си, че тези двамата липсваха в състава, не знам дали щеше да е възможно да се представим така, ако бяхме пътували с дванадесет играчи“, каза Тухел след мача в Щутгарт, визирайки рекордно тънкия състав на шампионите. Поне 50-годишният специалист вече може да се позове на Чупо-Мотинг през януари и февруари