сряда, май 15, 2024
HomeBasketball"Честно казано, не съм разочарован": "Б" отборът на Байерн загуби от Олденбург...

„Честно казано, не съм разочарован“: „Б“ отборът на Байерн загуби от Олденбург с 31 точки

Докато Бон затвърди първата си позиция в Баскетболната Бундеслига с победа в мача срещу Лудвигсбург, Байерн Мюнхен допусна очаквано поражение в Олденбург без много редовни играчи.

Близо 24 часа след като се класираха за плейофите на Евролигата, баскетболистите на Байерн Мюнхен допуснаха очаквано поражение без множество отпочинали професионалисти и старши треньора Андреа Тринчиери. Отборът, който заема второ място в Бундеслигата, загуби от EWE Baskets Oldenburg със 75-106 (30-49).

„С оглед на този безпрецедентен график и кратката ротация, с която трябваше да играем от известно време насам, сме изправени пред напълно нови предизвикателства, свързани с управлението на натоварването“, заяви спортният директор Даниеле Байези, обяснявайки решението. В състава бяха привлечени и трима таланти от втория отбор.

Нихад Джедович можеше да се примири с поражението. „Честно казано, не сме разочаровани“, каза капитанът. „Знаехме, че ще бъде трудно с отбора тук. За щастие младите играчи получиха няколко минути и играха добре.“

ФК Байерн остава втори с 38:14 точки, Олденбург (20:36), воден от топ реализатора Макс Хайдегер (31 точки), спечели малко пространство в битката за изпадане и се възползва от факта, че вторият в класирането JobStairs Giessen 46ers (12:38) загуби с 81:95 (40:44) от MLP Academics Heidelberg. Telekom Baskets Bonn затвърди първото място с победа над MHP Riesen Ludwigsburg с 97:88 (62:49).

В петък вечер отборът от Мюнхен се класира за втори пореден път за четвъртфиналите на Евролигата с категорична победа над Цървена звезда Белград (82:57). Програмата остава трудна. Байерн играе във Фенербахче Истанбул в понеделник, в Анадолу Истанбул в сряда, в Реал Мадрид в петък и в Гисен в неделя.