сряда, май 1, 2024
HomeLigue 1Хотман обяснява мечтания си гол в дербито - и се надява на...

Хотман обяснява мечтания си гол в дербито – и се надява на силна публика

Ерик Хотман вкара мечтания гол в градското дерби срещу 1860 Мюнхен. След това мислите на нападателя на Türkgücü бяха насочени към зрителите – също и по финансови причини.

В 77-ата минута на доста скучното градско дерби между Тюркгюджю и 1860 Мюнхен професионалистът от Льовен Филип Щайнхарт не успя да се справи с изчистването на топката пред собственото си наказателно поле. Топката отскочи към Хотман, който първо получи топката с гърди, след това напредна с лявото си коляно и умело вкара със страничен удар, за да направи резултата 1:0. Мечтана цел.

„Завъртях се и просто се прицелих“, каза скромно роденият в Швабия играч в интервю за „MagentaSport“. Хотман, който бе заменен едва в 70-ата минута, така или иначе бе проправил пътя за дългоочакваното освобождаване на своя отбор от дъното на таблицата. Във финалната фаза 22-годишният футболист, който дойде в Мюнхен от VfB Stuttgart II преди сезона и вече е играл за Гросаспах в трета дивизия, вкара и дузпа, която Серкан Саръер реализира, за да направи 2:0 в продължението и да реши окончателно мача (краен резултат 2:1).
По този начин

Türkgücü успя да спечели за първи път от 13 мача насам (последната им победа беше срещу Висбаден в средата на октомври), при това срещу TSV 1860 от всички отбори. „Дербито, разбира се, винаги е нещо различно. Заслужихме го като отбор, защото през последните няколко седмици винаги се борихме“, каза доволен Хотман, който свързва победата и с надеждата да намери нови спонсори за клуба с оглед на трудната икономическа ситуация и с това, че е увеличил привлекателността на самия клуб: „Добре известно е, че някои хора гледат. Надяваме се, че един или двама инвеститори ще ни държат под око.“

Отказването не е опция

Въпреки че шестата победа за сезона вдигна промотирания отбор над дъното на лигата, той все още е застрашен от изпадане в долната част на таблицата поради молбата си за несъстоятелност и свързаното с нея отнемане на девет точки. Въпреки това Hottmann и Co. не искат да се откажат от тази несигурна ситуация. „Сега се опитваме да печелим всеки мач. Смятаме, че имаме качеството, просто трябва да го повикаме“, каза Хотман.