csütörtök, április 25, 2024
HomeLigue 1Hottmann elmagyarázta álomgólját a derbin - és bízik a nagyszámú közönségben

Hottmann elmagyarázta álomgólját a derbin – és bízik a nagyszámú közönségben

Eric Hottmann álomgólt szerzett az 1860 München elleni városi derbin. Ezt követően a Türkgücü csatár gondolatai is a nézőkkel voltak – anyagi okokból is.

Ez volt a 77. perc a Türkgücü és az 1860 München meglehetősen unalmas városi derbijén, amikor a Löwen szakembere, Philipp Steinhart alaposan elrontott egy tisztázást a saját büntetőterülete előtt. A labda Hottmannhoz pattant, aki előbb mellel vette át a labdát, majd bal térdével előrement, majd ügyesen, oldalról lőtt gólt lőtt és ezzel 1:0-ra alakította az állást. Egy álomgól.

„Megpördültem és csak céloztam” – mondta szerényen a sváb származású játékos a MagentaSportnak adott interjújában. Hottmann, akit csak a 70. percben cseréltek be, mindenesetre előkészítette az utat csapata régóta áhított felszabadulásához a tabella aljáról. A záró szakaszban a 22 éves játékos – aki a szezon előtt a VfB Stuttgart II-től érkezett Münchenbe, és korábban már játszott a Großaspachban a harmadosztályban – a büntetőt is értékesítette, amelyet Sercan Sararer értékesített, így időközben 2-0-ra alakította az állást, és végül eldöntötte a mérkőzést (végeredmény 2-1).
Az

Türkgücü így 13 mérkőzés óta először tudott győzni (legutóbb október közepén a Wiesbaden ellen nyertek), méghozzá éppen a TSV 1860 ellen. „Persze egy derbi mindig valami más. Ezt csapatként kiérdemeltük, mert az elmúlt hetekben mindig küzdöttünk” – nyilatkozta örömmel Hottmann, aki a győzelmet azzal a reménnyel is összefüggésbe hozta, hogy a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel új szponzorokat találnak a klubnak, és a klub saját vonzerejét is növelték: „Köztudott, hogy néhányan figyelnek. Reméljük, hogy egy-két befektető szemmel tart minket.”

A feladás nem opció

Noha a tavalyi szezon hatodik győzelmével a feljutó csapat a bajnokság alja fölé emelkedett, a fizetésképtelenségi kérelem és az ezzel járó kilencpontos levonás miatt továbbra is fennáll a veszélye, hogy a tabella végére csúszik vissza. Hottmann és társai azonban a bizonytalan helyzetre való tekintettel nem akarják feladni. „Most minden meccset meg akarunk nyerni. Úgy gondoljuk, hogy megvan a minőség, már csak fel kell hívnunk” – mondta Hottmann.