вторник, април 30, 2024
HomeBasketballХийт се класираха за втория кръг - Гризлис се върнаха в края...

Хийт се класираха за втория кръг – Гризлис се върнаха в края благодарение на Морант

Маями Хийт победиха Атланта Хоукс в плейофите и се класираха за полуфиналите на Източната конференция.

Победата на

Маями с 97-94 във вторник вечерта (местно време) беше необходимата четвърта победа в петия мач от серията. Победата дойде без контузените звезди Джими Бътлър и Кайл Лоури. Виктор Оладипо беше най-добрият реализатор за победителите с 23 точки. Следващият мач на „Хийт“ ще бъде срещу „Филаделфия 76“ или „Торонто Раптърс“. В тази серия Филаделфия води с 3-2.

Маями пое контрола пред собствена публика в хода на мача и не изоставаше в нито един момент през второто полувреме. Де’Андре Хънтър имаше силна вечер с 35 точки и 11 борби, но не успя да попречи на Hawks около звездата им Трей Йънг да излезе.

Сега Heat са вторият отбор, който се класира за втория кръг на плейофите. В понеделник Бостън Селтикс вече бяха приключили серията си срещу Бруклин Нетс. Отборът около националния играч Даниел Тайс спечели и четирите мача. Ако „Хийт“ и „Селтикс“ се срещнат, това ще стане на финала на Източната конференция.

В Западната конференция „Мемфис Гризлис“ се върнаха в края на мача и поведоха с 3:2 в серията срещу „Минесота Тимбърулвс“. Гостите пропиляха преднина от 13 точки в последната четвърт и сега не могат да си позволят да загубят отново.

При 111-109 Джа Морант вкара решаващия кош една секунда преди края, за да осигури победата на Гризлитата. 22-годишният играч записа 30 точки, 18 от които в последния период, като изигра решаваща роля за късната победа.

Suns спечели пети мач – треньорът Уилямс е наказан за критики към съдията

Междувременно съфаворитите Финикс Сънс направиха важна крачка към втория кръг на Запад. Отборът на пойнт гарда Крис Пол води в серията с 3:2 след домакинска победа над Ню Орлиънс Пеликанс със 112:97.

Междувременно треньорът на „Сънс“ Монти Уилямс трябва да плати глоба от 15 000 щатски долара за критиките си към съдиите. Във вторник НБА го глоби за това, че след загубата на „Сънс“ в четвъртия мач от плейофната серия от „Ню Орлиънс Пеликанс“ се оплака, че „Пеликанс“ са получили значително повече свободни хвърляния от неговия отбор.

Преди дни треньорът на „Мемфис Гризлис“ Тейлър Дженкинс и Джоел Ембийд също трябваше да платят по 15 000 щатски долара за подобна критика относно това, че отборът домакин е изпълнявал повече свободни удари.