понеделник, май 6, 2024
HomeNBAХартенщайн продължава да доминира на дъската - Шрьодер не успява да разгърне...

Хартенщайн продължава да доминира на дъската – Шрьодер не успява да разгърне потенциала си

Оклахома Сити Тъндър преодоляха и високото препятствие в Солт Лейк Сити. Ню Йорк Никс, с поредния силен Айзея Хартънщайн, победи Вашингтон в източния двубой. НБА в петък сутринта

Никой не е по-добър от него на дъската досега през януари: Айзея Хартънщайн използва многото си минути за Ню Йорк Никс за отлична работа с отскоци и отново грабна цели 17 борби при победата със 113:109 над намиращия се в подземието Вашингтон Уизардс. От началото на годината немският център има средно по 14,3 борби – никой професионалист в НБА не е по-добър в този период.

Високото постижение на Хартиенщайн – в четвъртък той добави шест точки и три асистенции – съответства на възхода на формата на Никс, които спечелиха осем от десет мача през първия месец на годината, за да подобрят резултата си до 25-17 (Уизардс – 7-33). Пойнт гардът Джейлън Брансън се представи отлично с 41 точки, осем борби и осем асистенции.

Раякович се оплаква от слабата стрелба на Раптърс

Световният шампион Денис Шрьодер и масово преустроеният Торонто Раптърс (16-26) междувременно допуснаха петото си поражение в последните шест срещи. При поражението със 110:116 (58:63) от Чикаго Булс (20-23) канадците водеха с една точка две минути и половина преди края, след което не успяха да вкарат нито един кош от игра. Шрьодер се появи от пейката, за да отбележи едва седем точки с пет асистенции, докато ДеМар ДеРозан и Никола Вучевич (по 24) бяха лидери за бившите шампиони. Торонто все още е на дванадесето място на Изток и извън местата за плейофите.

„Пропуснахме шест или седем поредни тройки, които щяха да бъдат добри стрелби – и това се отрази на защитата ни“, каза треньорът на Раптърс Дарко Раякович.

Любими победи на Запад – Матюрин носи екипа на Пейсърс

Нищо ново на Запад: Първенецът Минесота Тимбъруулвс (30-11) победи измъчвания от контузии Мемфис Гризлис (15-26) със 118:103 (50:55), като доминираше в последната част с 37:17 и записа четвърта поредна победа. Антъни Едуардс вкара 26 от своите 28 точки през второто полувреме.

Вторият в класирането Оклахома Сити Тъндър (28-13) спечели навън от Юта Джаз (22-21) със 134:129 (76:67). Главни действащи лица на Голямото солено езеро бяха Шай Гилджъс-Александър (31) и Джейлън Уилямс, който вкара единадесет от своите 27 точки в горещата финална фаза. За първи път след шест поредни победи Джаз (Колин Секстън с 31) претърпяха ново поражение.

В крайна сметка Сакраменто Кингс (23-18) загубиха двубоя на Запад и Изток с недотам силния Индиана Пейсърс (24-17) с минималното 121:126. Бенедикт Матюрин беше най-добрият реализатор за отбора на Карлайл (25), който трябваше да се справя без новото попълнение Паскал Сиакам. В контролния център на Индиана все още липсва Тирес Халибъртън, който е с травма в бедрото. Кевин Хютер отбеляза най-добрия резултат в кариерата си за „кралете“ – 31 точки, а Домантас Сабонис записа третия си пореден трипъл-дабъл (21/11/10).