вторник, май 14, 2024
HomeMotorsportsФормула E Ню Йорк 2 2022: Феликс да Коста наследява полюса след...

Формула E Ню Йорк 2 2022: Феликс да Коста наследява полюса след наказанието на Касиди

Ник Касиди отново бе начело в неделната квалификация на Формула Е в Ню Йорк, но наказание го изхвърли в задната част на полето…

Ник Касиди отново контролираше действието във Формула Е в Ню Йорк в неделя. За пореден път пилотът на Envision от Нова Зеландия не можеше да бъде победен в квалификациите. Но поради смяна на батерията след дъждовния хаос в събота той трябва да започне състезанието от задната част на полето.

Cassidy победи португалския си съперник Антонио Феликс да Коста (DS Techeetah) на финала в неделя. Новозеландецът направи страхотна обиколка за 1:08.584 – най-бързото време за уикенда във Формула Е досега! Наказанието обаче означава, че по-слабият финалист сега получава най-доброто място на стартовата решетка.

Преди това Касиди влезе във фазата на елиминациите като втори в група А. Само Серджо Сетте Камара беше по-бърз в своята група. На четвъртфиналите Касиди елиминира Стофел Вандоорн, а на полуфинала Андре Лотерер трябваше да заеме мястото му.

Стофъл Вандоорн и Мич Еванс в Топ 6

Феликс да Коста също завърши на второ място в своята група, изпреварен единствено от Мич Еванс. След това португалецът победи действащия световен шампион Ник де Врис на четвъртфинала и Александър Симс на полуфинала.

Симс ще стартира от първа редица заедно с Феликс да Коста, а третото място ще бъде за Лотерер. Пилотът на Porsche бе на губещата страна заради инцидент с ранно спиране в полуфинала. С него от втора редица стартира Серджо Сетте Камара, а Вандоорн и Еванс са в трета редица.

Въпреки че Вандоорн и Еванс влязоха в топ 6 в квалификацията, за останалите претенденти за титлата отново беше трудно. Съотборникът на Феликс да Коста Жан-Ерик Верн беше осми в първата група и ще стартира от P12.

Едоардо Мортара не можа да участва в квалификациите и затова ще стартира от P20. Състезанието ще започне в 19:00 ч. централноевропейско време, както и в събота.