петък, април 26, 2024
HomeBasketballТройката на Клебер и 45-те точки на Дончич не са достатъчни, за...

Тройката на Клебер и 45-те точки на Дончич не са достатъчни, за да предотвратят поражението на Мавс

Завръщането в последната четвърт не беше достатъчно: Далас Маверикс загубиха първия си мач от лидера на Запад Финикс Сънс въпреки силните изяви на Лука Дончич и Макси Клебер.

Маверикс паднаха от Финикс със 114:121 в първия полуфинал в Западната конференция. Тексасците изоставаха с 10-15 точки през по-голямата част от мача срещу фаворитите за титлата и успяха да предизвикат малко нерви у феновете на Сънс едва в самия край, когато се доближиха на 6 точки.

Дончич с 45 точки и 12 борби и Клебер с 19 точки от пет реализирани тройки бяха най-добрите в боксовия резултат, наблюдаван от Дирк Новицки, но като цяло нападението на Маверикс не беше достатъчно силно за Слънцата за твърде дълго време.

„Макси и Лука ни държаха живи през първото полувреме. Можеше да паднем с 30 точки. Просто трябва някой да се присъедини към партито“, критикува треньорът на Маверикс Джейсън Кид. „Трябва да сме по-добри в разговорите помежду си. Точно тук се справихме наистина зле днес“, каза Клебер, говорейки за това как Маверикс са били уплашени от силата на звука във Финикс през първото полувреме.

В последната четвърт играчът на Вюрцбург падна опасно върху горната част на гърба си след успешен забивка, като сцената първоначално предизвика недоумение във Footprint Center във Финикс. Клебер обаче бързо се вдигна.

Ayton води Suns

Шестима играчи достигнаха двуцифрено число за домакините, като най-резултатни бяха Деандре Ейтън с 25 точки и Девин Букър с 23 точки. По-специално отборната игра на „Слънцата“ беше по-ефективна (27 асистенции – само 16 за „Маверикс“). „Доверихме се един на друг и играхме заедно“, каза Ейтън след мача.

Следващата среща е отново във Финикс в четвъртък вечер (4.00 ч. централноевропейско време), а след това продължава с два мача в Далас. Четири победи ще доведат до класиране напред и сблъсък с победителя от серията Мемфис Гризлис – Голдън Стейт Уориърс. В тази серия Воините водят с 1:0.

Сиксърс са доста беззъби без Ембийд

На Изток Маями Хийт започна полуфиналната серия с безапелационна домакинска победа срещу Филаделфия 76ърс. Тайлър Херо, който вкара 25 точки като резерва, беше особено убедителен при победата със 106:92. През по-голямата част от мача 76ers бяха без контузената си звезда Джоел Ембийд и не успяха да се противопоставят на домакините, с изключение на една фаза малко след почивката.

В допълнение към Херо, Бам Адебайо се представи отлично за Хийт с 24 точки и 12 борби. Най-много точки за 76ers отбеляза Тобиас Харис (27). Ембийд се възстановява от фрактура на орбитата и сътресение на мозъка, получени по време на мача срещу Торонто Раптърс миналата седмица. Очаква се той да пропусне втория мач в сряда.