понеделник, май 13, 2024
HomeTennisТри победи до титлата на Откритото първенство на Австралия: Медведев постигна успех

Мелбърн – След емоционално представяне в Мелбърн шампионът от Откритото първенство на САЩ Даниил Медведев е само на три победи от втори триумф на Откритото първенство на Австралия от Големия шлем.

Но руският номер две в света на тениса първоначално беше разстроен от късмета на съперника си и раздразнен, че не може да отиде до тоалетната, както му се иска. Но Медведев спечели тенис мача, включително и прекъсването за лечение, срещу неприятно играещия и намиращ се във форма американец Максим Кресси с 6-2, 7-6 (7-4), 6-7 (4-7), 7-5 и влезе в четвъртфиналите.

Медведев е ядосан заради разпределението в съда

„Бях доста разстроен за някои неща“, каза 25-годишният играч, като зададе въпроса защо не му е било позволено да се състезава на Централния корт в „Род Лейвър Арена“. В отсъствието на сръбския номер едно в света Новак Джокович миналогодишният финалист от Москва е най-високопоставеният играч на първия турнир от Големия шлем за сезона.

Австралиецът Алекс де Минаур ще играе за четвърти път на „Маргарет Корт Арена“, но му предстои най-голямата сцена в Мелбърн Парк. „Наистина не знам какво да правя, за да играя мачове на централния корт на турнирите от Големия шлем“, оплаква се Медведев. „Когато играеш на по-малък корт, е по-трудно да играеш срещу специалист по сервиране и волейбол, отколкото на по-голям корт“, каза рускинята.

За Медведев това също беше мач на пропуснати шансове за пробив, като не успя да се възползва от девет от дванадесетте възможности. „Невероятно е какъв късмет има“, попита Медведев по време на мача, визирайки своя съперник. За втори път в четвъртото си участие тази година фаворитът за титлата загуби сет. „Беше дълго, не беше лесно“, призна Медведев: Според него само в първия сет е успял да се откъсне от Креси. Всички останали сетове бяха трудни.

Следващ съперник: Felix Auger-Aliassime

В битката за място на полуфиналите Медведев ще се изправи срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим. Медведев победи младия канадец на полуфинала по пътя към титлата на US Open в Ню Йорк. В Мелбърн Оже-Алиасим, девети в света, победи бившия финалист на Откритото първенство на Австралия Марин Чилич от Хърватия с 2:6, 7:6 (9:7), 6:2, 7:6 (7:4). За първи път двама канадски тенисисти достигнаха до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем, след като Денис Шаповалов отстрани Александър Зверев от Хамбург от надпреварата за титлата в неделя.