hétfő, április 29, 2024
HomeTennisHárom győzelem az Australian Open-címig: Medvegyev sikeres

Három győzelem az Australian Open-címig: Medvegyev sikeres

Melbourne – Az US Open-bajnok Daniil Medvegyev érzelmes melbourne-i fellépése után már csak három győzelemre van második Grand Slam-diadalától az Australian Openen.

Az orosz teniszvilágelső azonban eleinte felháborodott ellenfele szerencséjén, és bosszankodott, hogy nem tudott úgy elszaladni a vécére, ahogyan szeretett volna. Medvegyev azonban 6-2, 7-6 (7-4), 6-7 (4-7), 7-5-re megnyerte a kezdéssel egybekötött teniszmeccset a kellemetlenül játszó és jó formában lévő amerikai Maxime Cressy ellen, és bejutott a negyeddöntőbe.

Medvegyev dühös a bírósági beültetés miatt

„Eléggé feldúlt voltam néhány dolog miatt” – mondta a 25 éves játékos, aki azt firtatta, miért nem engedték, hogy a Rod Laver Aréna Centre Courtján versenyezzen. A világelső szerb Novak Djokovics távollétében a tavalyi moszkvai döntős a legmagasabban rangsorolt játékos a szezon első Grand Slam-tornáján.

A Margaret Court Arénában a negyedik feladatára tervezett ausztrál Alex de Minaurnak a Melbourne Parkban a legnagyobb színpadon kellett volna játszania. „Tényleg nem tudom, mit kezdjek azzal, hogy Centre Courton játszom a Grand Slam-tornákon” – panaszolta Medvegyev. „Ha kisebb pályán játszol, nehezebb egy szerva- és röplabdaspecialista ellen játszani, mint egy nagyobb pályán” – mondta az orosz.

Medvegyev számára ez a mérkőzés is a kihagyott bréklehetőségek mérkőzése volt, tizenkét lehetőségből kilencet nem tudott kihasználni. „Egyszerűen hihetetlen, hogy milyen szerencsés” – szidta Medvegyev a mérkőzés alatt ellenfelére utalva. A címvédő favorit idei negyedik fellépése során másodszor szenvedett szettveszteséget. „Hosszú volt, nem volt könnyű” – ismerte el Medvegyev: Csak az első szettben sikerült elhúznia Cressytől, mondta. Az összes többi szett keményen küzdött.

Következő ellenfél: Felix Auger-Aliassime

Az elődöntőbe jutásért folytatott küzdelemben Medvegyev most a kanadai Felix Auger-Aliassime ellenfele lesz. Medvegyev az elődöntőben legyőzte a fiatal kanadai teniszezőt a New York-i US Openen. Melbourne-ben a világranglista kilencedik helyén álló Auger-Aliassime 2-6, 7-6 (9-7), 6-2, 7-6 (7-4) arányban legyőzte a korábbi Australian Open-döntős horvát Marin Cilicet. Ez volt az első alkalom, hogy két kanadai férfi teniszező is negyeddöntőbe jutott egy Grand Slam-tornán, miután Denis Shapovalov vasárnap kiütötte a címvédésből a hamburgi Alexander Zverevet.