четвъртък, май 16, 2024
HomeEsportsТитла: Royal Never Give Up спечели MSI 2022

Титла: Royal Never Give Up спечели MSI 2022

Royal Never Give Up успя да защити титлата си във финала на Mid-Season Invitational 2022. В крайна сметка отборът спечели с малко срещу T1 на финала.

След пет мача стана ясно: Royal Never Give Up (RNG) е най-добрият отбор в света в League of Legends. Те победиха T1 с 3:2 в пет мача на финала на турнира Mid-Season Invitational (MSI), което означава, че звездата на T1 Санг-Хийок „Фейкър“ Лий все още чака пет години за друга международна титла.

Освен това за RNG това е не само защита на титлата, но и трети триумф на MSI. По този начин организацията преминава отвъд Т1. Южнокорейският отбор е вдигал трофея два пъти. Най-полезен играч на финала е джунглерът на RNG Yan ‘Wei’ Yang-Wei, който доминираше особено в третия и петия гейм.

Advantage RNG – брояч T1

Китайският отбор излезе напред от самото начало, като спечели първия гейм чрез отборни битки и не позволи на атмосферата да ги разколебае. Надеждата на T1 е да спечели мача в близки и вълнуващи двубои с помощта на родната публика.

Те се върнаха отново и отново, дори в трудния четвърти гейм. Там RNG можеше вече да е сложил капака. Направиха го във важния пети мач – също и защото не позволиха на „Faker“ да се развие. Звездата винаги е била подложена на натиск.

За него и колегите му сега всички погледи са насочени към летния сплит, а след това и към Световното първенство, за което T1 и RNG вече са фаворити.