събота, април 27, 2024
HomeNBAТейс просто гледа: Clippers все още са на път към плейофите

Тейс просто гледа: Clippers все още са на път към плейофите

Лос Анджелис Клипърс остава на път към плейофите в НБА въпреки неконцентрираното си представяне – Даниел Тайс трябваше отново да гледа. Милуоки Бъкс спечелиха топ мача на деня благодарение на Джанис Антетокунмпо

Клипърс спечелиха със 101:95 (53:59) в Мемфис Гризлис в петък (местно време), за да постигнат важна победа в битката за плейофите. Тайс напразно чакаше старт и във втория мач след почивката на „звездите“.

Както и при поражението срещу Оклахома Сити Тъндър през седмицата, Клипърс допуснаха многобройни обрати, като само Кави Леонард направи шест, а Пол Джордж – пет. Въпреки това, тъй като Леонард успя да блесне с 24 точки, а Терънс Ман направи най-доброто си представяне за сезона с 23 точки и дванадесет борби, Лос Анджелис все пак стигна до успеха в крайна сметка. Клипърс са на трето място в Западната конференция

Антетокунмпо играе на високи обороти – хаос в Ню Орлиънс

Минесота Тимбъруулвс, които водят на Запад, загубиха от Милуоки Бъкс със 107:112 в топ мача на вечерта. Звездата на Милуоки Джанис Антетокунмпо беше най-добрият играч в мача с 33 точки, 13 борби и пет асистенции. Дамиан Лилард отбеляза 21 точки въпреки лошия процент на стрелба и се размина с трипъл-дабъл само с един борд.

Отборите на Ню Орлиънс Пеликанс и Маями Хийт се впуснаха в разгорещена размяна на удари. В началото на четвъртата четвърт четирима играчи бяха изгонени след пререкание, включително звездата на Маями Джими Бътлър, който до този момент беше отбелязал 23 точки. Няколко фенове също бяха изгонени след фаул на Кевин Лав от Маями срещу Зион Уилямсън. В крайна сметка „Хийт“ надделяха със 106:95 и спечелиха третия си пореден мач.