четвъртък, април 25, 2024
HomeLa LigaСътресения с VAR и светкавичен гол на Гризман при победата на Атлетико...

Сътресения с VAR и светкавичен гол на Гризман при победата на Атлетико във Валенсия

С новото попълнение Кавани Валенсия претърпя поражение с 1:0 от Атлетико. През първото полувреме се случваха много неща, а след смяната на края Жокер Гризман се убоде веднага след смяната си.

Третият ден в Испания завърши на стадион „Местала“, където Валенсия посрещна Атлетико Мадрид. На стадиона беше и Единсон Кавани, чието подписване беше обявено от „прилепите“ малко преди мача. Нападателят ще бъде представен официално във вторник и ще може да се появи за първи път срещу Хетафе в неделя.

Уругваецът изгледа много динамичен първи период, в който обаче не бяха отбелязани голове – поне такива, които да бъдат зачетени. Богатият удар на Мората в ранните етапи не беше признат, тъй като нападателят беше в офсайд (3). В 23-ата минута Валенсия можеше да се радва още малко на красивия гол на Муса, но VAR се намеси. Случаят е, че Диахаби е хванат в момент, в който Жоао Феликс вкарва гол. Португалецът изпревари противника си и беше съборен, така че голът правилно беше отменен.

След това съдията Гийермо Куадра Фернандес дори беше принуден да отмени едно решение преди почивката. Първо, той показа червен цвят на Тиери Кореа след фаул срещу Мората, тъй като сметна, че намесата е била спешна. Но нападателят пусна топката леко вляво, а в средата имаше и защитник. Затова съдията смени червения картон с жълт, след като видя снимките. След това гостите едва не се прибраха в съблекалнята с преднина, но Мората не успя да се справи с огромния си шанс срещу вратаря на домакините Мамардашвили.

Griezmann е на прицел веднага

Вторият период нямаше толкова много критични сцени, колкото първия. Пред двете врати не се случи нищо особено, но имаше една решаваща сцена от гледна точка на Атлетико: Гризман, който беше заменен малко преди това, вкара още при първия си контакт с топката – в крайна сметка това беше победният гол (66-и). Въпреки това французинът имаше и голям късмет, че Карлос Солер отклони топката, която не бе спряна от Мамардашвили. Стражът на домакините така или иначе не можеше да бъде упрекнат в този ден, той дори предотврати по-високо поражение срещу Карраско (89-та) и Гризман (90-та) малко преди края.

За Rojiblancos това беше втора победа в третия мач. За Валенсия това беше второ поражение.