вторник, май 7, 2024
HomeNBAСпадът на Warriors продължава и срещу Clippers - серията на Mavs е...

Спадът на Warriors продължава и срещу Clippers – серията на Mavs е прекратена

Без отстранения Дреймънд Грийн „Голдън Стейт Уориърс“ претърпя поредното си поражение, докато „Клипърс“ продължиха серията си. Далас Маверикс бяха победени от най-добрия отбор на Запад – Тимбъруулвс, докато Никола Йокич грабна поредния рекорд

Голдън Стейт Уориърс загубиха първия си мач след отстраняването на Дреймънд Грийн за неопределено време. В четвъртък вечерта (местно време) те отстъпиха със 113:121 на Лос Анджелис Клипърс, водени от световния шампион по баскетбол Даниел Тайс. Два дни по-рано Грийн удари съперника си в лицето и бе отстранен за четвърти път тази година. След това НБА отстрани 34-годишния играч за неопределено време. Това беше третото поредно поражение на Уориърс.

В същото време Клипърс удължиха победната си серия на шест поредни победи и се доближиха до първите шест в Западната конференция, което им гарантира сигурен билет за плейофите. Джеймс Хардън, който преодоля границата от 25 000 точки в кариерата си с 28 точки и 15 асистенции, и Кави Леонард (27) поведоха своя отбор, а Норман Пауъл добави 21 точки от пейката. Тайс отбеляза 4 точки за 16 минути. В другия край Клей Томпсън се върна на правилния път с 30 точки (8/12 тройки), а Стивън Къри беше слаб (17, 3/13 тройки).

Преди това „Минесота Тимбъруулвс“ победиха „Далас Маверикс“ със 119:101 и, подобно на „Бостън Селтикс“, вече имат 18 победи в 23 мача. Нито един отбор в лигата няма по-добър рекорд. Лука Дончич записа силни 39 точки и 13 асистенции за Маверикс, но не успя да предотврати загубата на тексасците

Мейвс се изчерпаха – рекорд за Йокич

Далас, който преди това беше спечелил четири поредни мача, отново влезе в мача без редица заместници, включително Кайри Ървинг и контузения Макси Клебер. Благодарение на Дончич тексасците все пак се държаха добре в продължение на три четвърти, но в последния период Мавс изчерпаха силите си (19:32).

Междувременно Бостън отново победи Кливланд Кавалиърс (116:107), за да остане непобеден в дванадесетия си домакински мач. Джейсън Тейтъм (27, 11 борби) и Джейлън Браун (22) успешно държаха Кавс на разстояние в четвъртата четвърт. Шампионите от Денвър нямаха никакви проблеми срещу Бруклин Нетс, като дръпнаха с двуцифрена разлика през втората четвърт, а след това така и не позволиха напрежението да се покачи отново. Никола Йокич събра десетия си трипъл-дабъл за сезона (26, 15 борби, 10 асистенции) и по този начин постави рекорд: Сърбинът е първият играч в историята на НБА, който записва поне десет трипъл-дабъла в седем последователни сезона.