вторник, април 23, 2024
HomeChampions LeagueСмелото заключение на Adeyemi и това, което Nagelsmann намира за "невероятно"

Смелото заключение на Adeyemi и това, което Nagelsmann намира за „невероятно“

Lewandowski? Мюлер? Не, Юлиан Нагелсман беше първият, който похвали Кингсли Коман след победата на Байерн със 7:1 над Залцбург – потвърждавайки изненадващата реплика на Карим Адейеми.

Това беше фраза, която може да не е стандартна след поражение със 7:1. „Не бих казал, че днес нямахме шанс“, осмели се да каже Карим Адейеми в ефира на „Прайм видео“, но всъщност този анализ не беше толкова тежък, колкото току-що изсвиреният мач на неговата страна в Мюнхен.

За залцбуржците наистина имаше шанс, много преди безсмисления им утешителен гол в 70-ата минута. Николас Капалдо сякаш трябваше само да вкара за преднина на РБ в третата минута. Но изведнъж до него се появи Кингсли Коман и изкара удара на аржентинеца в корнер.

Действието на Коман „не може да бъде надценено „

И така треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман не изтъкна нито един от седемте гола, които бяха първи след четвъртфинала в Шампионската лига, нито хеттрика на Роберт Левандовски или двойния ляв крак на Томас Мюлер, а Коман. „Той отвори вратата с това, трябва да сте честни, не можете да го поставите твърде високо.“

Класифицирайки сцената като „защитен ход от световна класа“ и просто „невероятна“, Нагелсман заяви: „Без нея ще бъде по-трудно, защото когато губиш с 1:0 в четвъртата минута, започваш да мислиш малко и, разбира се, това също играе брутално в идеята на Залцбург днес.“ Точно това имаше предвид Адейеми.

„Как той защитава това“, Нагелсман спря да беснее, „с каква алчност и енергийна производителност той прави спринта и определя разстоянието – шапки долу. Това беше откриването, както се казва на английски, мисля. „

Мениджърът на отбора Крюгер към Нагелсман: „Седнете си „

След това Coman & Co. също влязоха в поток офанзивно, както се казва на английски, и направиха „изявление“ (Мануел Нойер), което след последните седмици с няколко по-критични въпроса от обикновено, също имаше освобождаващ характер. Игра, на която да се насладите, нали?

„За съжаление и за мен не е често чисто удоволствие“, признава Нагелсман и на 34 години се заканва да стане „малко по-спокоен на стари години“. „В един момент, каза Катлийн, седнете, облегнете се малко назад и му се насладете. Не винаги ми е лесно, но тя определено не греши.