четвъртък, април 25, 2024
HomeUEFAСлед 1:2 в Бохум: шансовете за Лига Европа да бъдат запазени срещу...

След 1:2 в Бохум: шансовете за Лига Европа да бъдат запазени срещу Брага

Leaders Union претърпя неуспех в Бундеслигата. Това не би трябвало да се отрази на международния бизнес

Няма място за отдих, създава се история! За 1. FC Union Berlin предстои четвъртата поредна английска седмица през следващите няколко дни. След заслуженото поражение с 1:2 от VfL Bochum в неделя Лига Европа продължава в четвъртък (18:45 ч.). Sporting Braga ще гостува на стадиона An der Alten Försterei.

Първият мач на 15 септември е злощастна загуба с 1:0 за „Айзерн“ в Португалия. Сега, като третия отбор в група D, Union иска да скрие това поражение в двубоя си срещу втория отбор. „Ако погледнете ситуацията в таблицата, трябва да спечелим, за да минем през Брага. Това ще бъде интересна и вълнуваща задача за нас“, заяви полузащитникът Рани Хедира. „Брага са много добри, видяхме го в първия мач. Но ние нямахме никакъв шанс там. Мачът беше с резултат 0:0 или 1:1. Искаме да поправим това в четвъртък.“

Като заемащ второ място в групата, Union ще играе плейофни мачове срещу третия отбор в Шампионската лига през пролетта на следващата година. В последния мач от групата на 3 ноември в Royale Union Saint-Gilloise може да се играе и за първото място, което би означавало директно класиране за последния 16-и кръг на Лига Европа.

За последния мач от групата в Белгия обаче официално не се допускат гостуващи фенове след безредиците на феновете по време на мача с Малмьо ФФ (1:0) на 6 октомври. УЕФА постанови това в края на миналата седмица. „Всички знаем, че следващото гостуване в Купата на европейските шампиони ще се играе без нашите фенове. От тази гледна точка това е най-важният мач в четвъртък“, каза капитанът Кристофър Тримел. „Разбира се, че искаме да я спечелим, за да си дадем шанс да останем в Лига Европа.“

Осмият финал на плейофите вече е сигурен – Тримел: „Разбира се, че искаме повече „

Сигурно е, че Union ще прекара зимата на международно ниво. Плейофите за последните 16 места в Лига Конференция са сигурни. „Но сега искаме повече, разбира се“, обяснява Тримел. В четвъртък отборът му вероятно ще бъде малко по-отпочинал, отколкото предишния път. В понеделник те най-накрая отново имаха почивен ден.