събота, април 27, 2024
HomeBasketballСлед доброто начало: Alba също губи от Monaco - Olympiakos побеждава Panathinaikos

След доброто начало: Alba също губи от Monaco – Olympiakos побеждава Panathinaikos

Клубът от дъното на Евролигата Алба Берлин загуби и следващия си мач. Той претърпя 24-ото си поражение в 29 мача срещу AS Monaco. И в началото не изглеждаше така

Баскетболният отбор на Алба Берлин пропусна да поднесе изненада в Евролигата и претърпя шестото си поредно поражение. Клубът от Бундеслигата загуби у дома от френския шампион AS Monaco с 82:90 (39:45) пред 7422 зрители в четвъртък вечер. Така Алба остава на дъното на таблицата без шансове за плейофите. Най-добрите реализатори на берлинчани бяха Мат Томас с 14 точки и Йоханес Тийман с единадесет точки

Треньорът Израел Гонзалес отново беше без контузеното трио Матео Спаньоло, Габриеле Прочида и Джъстин Бийн. Плеймейкърът Мартин Хермансон също отсъстваше заради раждането на второто си дете. За сметка на това се завърна световният шампион Тиеман

27:13 преднината остава неизползвана

Самостоятелните домакини все пак започнаха изненадващо добре срещу отбора, чийто треньор е бившият берлинчанин Саша Обрадович. Те работеха много внимателно в защита и бяха ефективни в атака. Четвъртодивизионният тим от Монако изглеждаше изненадан и след първата четвърт Алба имаше аванс от 27:13. През втория период обаче гостите се защитаваха по-интензивно и германският клуб почти не успя да постигне нещо в нападение. Те загубиха четвъртината с 12:32 и Алба вече изоставаше

След почивката Монако успя да дръпне още повече напред, защото Алба допусна твърде много обрати. Дефицитът нарасна до единадесет точки (53:64). Въпреки това домакините се пребориха и в последната четвърт се доближиха до една точка (72:73). Монегаските обаче веднага отвърнаха на удара със серия от 7:0. Алба вече не беше в състояние да противодейства на това.

На върха на таблицата Олимпиакос Пирея спечели съседния и престижен двубой с Панатинайкос Атина със 71:65 и се изравни със своите съперници (и двата мача 18:11). И двата клуба, както и Монако (19-10), са в заветната шестица, като в петък играят лидерите Реал Мадрид (22-6) и ФК Байерн (12-16, домакинство на Каунас, 11-17). Белите играят във Виртус Болоня (17-11).