четвъртък, май 9, 2024
HomeFootballСледваща цел: Меси извежда Интер Маями до полуфиналите

Следваща цел: Меси извежда Интер Маями до полуфиналите

Лионел Меси продължава да прави фурор за Интер Маями. 36-годишният футболист вкара осмия си гол в пет мача при победата с 4:0 над ФК Шарлът, за да изведе новия си клуб до полуфиналите на Купата на Лигата. Там сега Меси ще се изправи срещу германец, който е израснал в Улм и Аугсбург.

Този път беше доста неубедително представяне на Лионел Меси в петата му изява за Интер Маями. Когато той и новият му отбор приеха ФК Шарлът в петък вечер, аржентинецът не игра толкова яростно, колкото в първите си четири участия – но успя да отбележи още веднъж.

След като установи преднина от 3:0 с предпоследния пас в четвъртфинала за Купата на Лигата, Меси вкара четвъртия си гол за вечерта четири минути преди края на срещата, за да изпрати Маями в последните четири. Там световните шампиони от Катар ще се изправят срещу Филаделфия Юниън и Кай Вагнер.

26-годишният ляв защитник е тренирал с SSV Ulm и FC Augsburg, а по-късно е играл за втория отбор на FC Schalke 04 и Würzburger Kickers. Сега Вагнер ще се изправи срещу седемкратния световен шампион по футбол Меси следващия вторник – и може би дори като пряк съперник.

Мухтар също е на полуфинал с Нешвил

След Вагнер втори германец е на полуфиналите на Купата на Лигата в лицето на Хани Мухтар. Срещу Минесота полузащитникът на ФК Нешвил допринесе с гол и три асистенции за победата с 5:0 – сега роденият в Берлин играч е част и от предварителния кръг, който привлича все повече внимание благодарение на Меси.