неделя, май 5, 2024
HomeFootballСилни жокери дават късна победа на Барса над "шпорите

Силни жокери дават късна победа на Барса над „шпорите

Барса победи Тотнъм Хотспър с 4:2 в последната проверка преди началото на първенството. В битката за „Трофео Жоан Гампер“ на каталунците „блаугранас“, които изпитваха затруднения отзад, обърнаха нещата в края благодарение на своите жокери.

Xavi’s FC Barcelona започна малко изненадващо с Гарсия за Кристенсен, който първоначално беше аут, както и Гюндоган. На негово място започна де Йонг, а Гави заигра отляво напред. Треньорът на „шпорите“ Анже Постекоглу не включи в състава Кейн, който е ухажван от ФК Байерн, а други известни играчи като Ромеро, Мадисън, Хьоберг и Кулушевски също отсъстваха. Вместо това Перишич и Ричарлисон например започнаха в предни позиции.

Люандовски е на прицел в началото

Барса започна със стил и веднага поведе: Рафиня накара Санчес да изглежда стар и пресече плавно към Левандовски, който от воле вкара ледено (3-ти). Малко по-късно асистентът имаше възможност да направи 2:0, но пропусна (5.).

Шпорите се чувстваха все по-комфортно на Олимпийския стадион в Барселона, а ФКБ се заемаше със задни позиции. Освен един удар с глава на Санчес, който не създаде проблеми на тер Стеген (14.), не се случи почти нищо – тогава Скип нанесе удар: Шестнайсеторката опразни вратата на Ло Селсо до гредата (24.).

Skipp наказва пропуските на Барса – Араужо трябва да излезе

Докато отборът на Хави не успяваше да намери стража на „шпорите“ Викарио (19. Левандовски, 27. Рафиня) или, подобно на де Йонг, се нуждаеше от прекалено дълго време за решение (20.), севернолондончани останаха ледени: Скип се разписа от близко разстояние, защитата на домакините отново не изглеждаше добре (36.). Напрегнатото първо полувреме не завърши добре за Барса, включително и защото Араужо трябваше да се свлече контузен (32.).

След почивката Барселона отново стана по-добра, но ѝ липсваше синхрон при пасовете. Отзад отборът на Хави изглеждаше подобрен, но тъй като Гарсия бе останал твърде далеч, Ричарлисон получи възможност да стреля лесно, но ударът мина малко над гредата (54.). На отсрещната страна Педри пропусна (58.).

Тер Стеген спасява – Гюндоган насочва

Спасяването на Педро Порро (59.) от страна на Тер Стеген беше последвано от множество смени, като германският международен страж също напусна, а на моменти на терена на негово място се появяваше Гюндоган. Футболистът на годината за 2023 г. веднага се включи добре в сцените на мача.

Yamal &; Co. turn up

Едва след смяната на 16-годишния Ямал (80-ата минута) Барса отново превърна превъзходството си в голове: Първо талантът подготви изравнителното попадение на Феран Торес (81-ви), а след това подготви късните голове на Ансу Фати (90-ти) и Абде (ein). Така офанзивните жокери на ФКБ вкараха гол, Фермин също подготви гол заедно с Феран Торес.

Това беше 46-ата победа на ФК Барселона в турнира за купата „Гампер“, макар че първоначално те имаха своите проблеми с единайсеторката на „Шпорите“. Отборът на Хави започва Ла Лига с гостуване на ФК Хетафе в неделя (21:30 ч.). Тотнъм се изправя срещу ФК Брентфорд от 15:00 ч. в откриващия си мач от Висшата лига.