събота, април 27, 2024
HomeFootballСилният Меси дърпа конците: Интер Маями стартира обещаващо

Силният Меси дърпа конците: Интер Маями стартира обещаващо

Лионел Меси оправда високите очаквания в началото на новия сезон в МЛС – само един гол му се изплъзна при победата на Интер Маями с 2:0 над Реал Солт Лейк

Един от отборите явно бе пропуснал плейофите през предходната година, а другият вече не бе успял да излезе от първия кръг. Въпреки това сблъсъкът между Интер Маями и Реал Солт Лейк беше единственият логичен мач на откриването на новия сезон в МЛС, в който отново – и още повече – всичко се върти около един човек: Лионел Меси.

И 36-годишният футболист показа в четвъртък вечер (централноевропейско време), че все още няма проблем да оправдае високите очаквания. Фактът, че Интер преживя изтощителен предсезонен период със седем контролни мача в пет различни държави и че Меси понякога бе отстраняван на фона на много фанфари, със сигурност не се забеляза при домакинската победа над Реал Солт Лейк с 2:0.

Меси вкара и двата гола

Меси, който през миналия сезон вкара 11 пъти в 14 състезателни мача и изведе Интер до победа в Купата на Лигата, дърпаше конците пред 21 137 зрители и участваше в почти всички атаки на домакините. Въпреки че му бе отказан гол в собствената врата – свободен удар към ъгъла на вратата бе отразен с глава от защитника Глад на линията (17′) – световният шампион имаше решаващ принос и за двата гола.

За 1:0 той пусна бърз мислещ пас към Тейлър, който с малко късмет преодоля вратаря Макмат (39). Преди да направи 2:0, той ускори бързо в средата на терена, преди да пусне пас към стария си съотборник Луис Суарес, който веднага подаде на 20-годишния парагваец Гомес в наказателното поле – и той направи разликата (83).

Поздравът на Мартино към скептиците

След доминиращото първо полувреме Интер, който включи в стартовата единайсеторка и новото попълнение Юлиан Гресел, имаше късмет, че на няколко пъти не допусна изравняване между двата гола. Въпреки това треньорът Херардо „Тата“ Мартино беше повече от доволен от началото. „Ако някой е бил скептичен за това на какво е способен този отбор, то първото полувреме показа на всички“, обобщи сънародникът на Меси, но в същото време предупреди да не се прекалява с еуфорията: „Това е само един мач.“

Най-малко: Интер показа първите признаци, че е по-конкурентоспособен през тази година. Място в плейофите би било следващото ниво за шумотевицата около Меси – и за всички онези, които печелят пари от нея.