неделя, април 28, 2024
HomeNBAСилен дебют на Шрьодер за Nets - Вагнер извежда Magic до победа

Силен дебют на Шрьодер за Nets – Вагнер извежда Magic до победа

В една наелектризираща вечер в НБА Денис Шрьодер също се изяви в нов облик. Франц Вагнер блесна за Магията срещу Булс, Стеф Къри закова дива тройка в последната секунда

Световният шампион Денис Шрьодер направи перфектен дебют за Бруклин Нетс. Капитанът на националния отбор на Германия се отличи с 15 точки и 12 асистенции при победата на новия си отбор със 123:103 (60:48) срещу Сан Антонио Спърс само няколко дни след подписването. „Беше страхотно“, ентусиазира се Шрьодер след първата си поява с черната фланелка на Nets. „Победата, разбира се, беше най-важното нещо. Но признанието също беше налице.“

С три бързи асистенции и две успешни стрелби от далечно разстояние Шрьодер се вписа добре, след като влезе като резерва през първата четвърт. Въпреки че 30-годишният играч подписа договор едва в четвъртък, роденият в Брауншвайг, който преди това е играл за Торонто Раптърс, подготви отлично съотборниците си, а освен това беше и точен. Само Кам Томас (25 точки) и Ник Клакстън (20) отбелязаха повече точки. С 21 победи досега Нетс все още могат да се надяват на участие в плейофите

Вагнер отново явно над 30 – Къри нокаутира Сънс

Франц Вагнер също за пореден път показа допълнителната си класа за Орландо Меджик. Съотборникът на световния шампион Шрьодер вкара 36 точки за победата със 114:108 (101:101, 52:50) след продължения срещу Чикаго Булс и може да даде големи надежди на отбора си за участие в плейофите. Братът Мориц вкара седем точки за краткото деветминутно заклинание с перфектна стрелба.

Далас Маверикс си осигури четвърта поредна победа с блестящото 146:111 (71:62) срещу Оклахома Сити Тъндър и постави нов рекорд на франчайза с 47 точки в първото тримесечие. Наред със суперзвездата Лука Дончич (32 точки), Макси Клебер също впечатли с дванадесет точки и също толкова борби. С 30 победи от 53 мача тексасците се движат по пътя към плейофите.

Без Айзея Хартънщайн, който все още страда от заболяване, Ню Йорк Никс загубиха със 111:125 (58:61) от Индиана Пейсърс в „Медисън Скуеър Гардън“. Центърът Даниел Тайс не игра при победата на Лос Анджелис Клипърс над Детройт Пистънс със 112:106 (49:58). Отборът от Калифорния е вторият най-добър отбор на Запад с 35 победи.

В дългоочаквания сблъсък между Стеф Къри и Кевин Дюрант „Голдън Стейт Уориърс“ спечели със 113:112 срещу „Финикс Сънс“. Къри вкара дива тройка в последната секунда, на която Сънс нямаха отговор. Къри отбеляза общо 30 точки с деветата си „от центъра“. С важната победа „Дъбс“ изравниха рекорда си на 25-25 и подобриха изгледите си за участие в плейофите. Финикс е с баланс 31-22.