péntek, május 10, 2024
HomeNBAErős Schröder-debüt a Netsnél - Wagner győzelemre vitte a Magicet

Erős Schröder-debüt a Netsnél – Wagner győzelemre vitte a Magicet

Villamos NBA-estén Dennis Schröder új köntösben is letette névjegyét. Franz Wagner brillírozott a Magicben a Bulls ellen, Steph Curry az utolsó másodpercben szögelt be egy vad hárompontost

A világbajnok Dennis Schröder tökéletesen debütált a Brooklyn Netsben. A német válogatott csapatkapitánya 15 ponttal és tizenkét assziszttal remekelt új csapata 123:103 (60:48) győzelmén a San Antonio Spurs ellen alig néhány nappal az aláírása után. „Nagyszerű volt” – lelkendezett Schröder az első fellépése után a Nets fekete mezében. „Természetesen a győzelem volt a legfontosabb. De a megbecsülés is megvolt.”

Három gyors assziszttal és két sikeres távoli dobással Schröder jól beilleszkedett, miután az első negyedben csereként beállt. Bár a 30 éves játékos csak csütörtökön szerződött, a korábban a Toronto Raptorsban játszó braunschweigi születésű játékos tökéletesen beállította csapattársait és pontos is volt. Ennél csak Cam Thomas (25 pont) és Nic Claxton (20) szerzett többet. Az eddigi 21 győzelemmel a Nets még reménykedhet a rájátszásban

Wagner ismét egyértelműen 30 felett – Curry kiütötte a Sunst

Franz Wagner is ismét megmutatta extra klasszisát az Orlando Magicnél. Schröder világbajnok társa 36 pontot szórt a Chicago Bulls ellen hosszabbítás után 114:108 (101:101, 52:50) arányban megnyert mérkőzésen, és nagy reményeket adhat csapatának a rájátszásba jutásra. Móricz testvér kilenc perc alatt hét pontot szerzett rövid idő alatt, tökéletes dobószázalékkal.

A Dallas Mavericks zsinórban negyedik győzelmét biztosította be az Oklahoma City Thunder elleni bravúros 146:111 (71:62) győzelemmel, és az első negyedben szerzett 47 pontjával új franchise-rekordot állított fel. A szupersztár Luka Doncic (32 pont) mellett Maxi Kleber is lenyűgözött tizenkét ponttal és ugyanennyi lepattanóval. A texasiak 53 meccsből 30 győzelemmel navigálnak a rájátszás felé.

A továbbra is betegséggel bajlódó Isaiah Hartenstein nélkül a New York Knicks 111:125 (58:61) arányban kikapott az Indiana Pacerstől a Madison Square Gardenben. A center Daniel Theis nem játszott a Los Angeles Clippers 112-106 (49-58) győzelmén a Detroit Pistons ellen. A kaliforniai csapat 35 győzelemmel a második legjobb csapat Nyugaton.

Steph Curry és Kevin Durant nagy érdeklődéssel várt összecsapásán a Golden State Warriors 113-112-re nyert a Phoenix Suns ellen. Curry az utolsó másodpercben elsüllyesztett egy vad hárompontost, amire a Sunsnak nem volt válasza. Curry összesen 30 pontot szerzett a kilencedik „belvárosból” dobott pontjával. A „Dubs” a fontos győzelemmel 25-25-re kiegyenlítette mérlegét, és javította esélyeit a rájátszásba jutásra. A Phoenix 31-22-re áll.