събота, април 27, 2024
HomeNBAСерия разкъсана: Селтикс пропиляват преднина от 22 точки в четвъртата четвърт

Серия разкъсана: Селтикс пропиляват преднина от 22 точки в четвъртата четвърт

Продължаването на впечатляващата победна серия на Бостън Селтикс изглеждаше просто формалност. Но преднината от 22 точки девет минути преди края не беше достатъчна срещу Кливланд Кавалиърс, защото човек на име Дийн Уейд имаше нещо против

„Рокет Ипотек ФийлдХаус“ в Кливланд отдавна не беше виждал подобен мач (ако изключим чудодейната стрелба на Макс Струс срещу Далас преди няколко дни). Когато прозвуча финалната сирена, много от феновете на „Кавс“ се спогледаха невярващо. Техният отбор току-що беше спечелил със 105:104. Срещу не по-малко превъзхождащ съперник от „Бостън Селтикс“ (48-13), който бе пристигнал в Охайо с единадесет поредни победи – и все още водеше с 93:71 девет минути преди края.

Уейд влиза в басейна

Но „Кавс“ не се оставиха да бъдат разочаровани, особено един от тях. От този момент нататък нападателят Дийн Уейд беше в пламъци, като реализира всичките си седем стрелби (включително пет тройки) за общо 20 точки само през четвъртата четвърт (общо 23). Обикновено 27-годишният играч отбелязва средно по около пет точки на мач, но този път „рингът беше голям като плувен басейн“, заяви победителят в мача след това. В крайна сметка най-големият обрат в историята на Кавс през четвъртата четвърт беше перфектен. И то без участието на звездата на всички турнири Донован Мичъл, който липсваше заради коленни връзки.

Бостън все още се надяваше на обрат в последната атака, но фаулът, който първоначално бе приписан на Джейсън Тейтъм (26 точки), бе отменен след преразглеждане. Перфектна беше тази чудодейна победа за „Кавс“ (40-21), които са на трето място на Изток, докато „Селтикс“ продължават да държат убедителна преднина.

Магическа издънка – Nets се борят

Надолу в таблицата Орландо Меджик (36-26) се превърна в наистина силен отбор. И затова победата със 101:89 при Шарлът Хорнетс (15-47) бързо може да бъде отбелязана като задължителна, за която Паоло Банчеро допринесе с 20 точки, Мориц Вагнер с 11, а Франц Вагнер с тънки за стандартите му 8.

След четири поредни победи Меджик вече са четвърти, което много би се харесало на Бруклин Нетс (единадесети с 25-37). Поне отборът от Ню Йорк запази шансовете си да влезе поне в плейофите с победа 112-107 срещу силно изчерпания Филаделфия 76ърс (без Ембийд, без Макси; 35-26). Денис Шрьодер игра силно и беше едно от главните действащи лица с 20 точки и осем асистенции.

Между „Меджик“ и „Нетс“ на пето място е „Ню Йорк Никс“, който обаче претърпя поражение със 100:116 срещу съперника на „Нетс“ „Атланта Хоукс“ (10-и с 27-34). Айзея Хартънстайн започна и за 20 минути вкара пет точки и грабна шест борби. В момента в състава на Никс липсват най-добрите играчи Джейлън Брансън и Джулиъс Рандъл поради контузии.

Следната гала на Дончич не е достатъчна

Друг поглед към Запада: С безпогрешен Максимилиан Клебер (една отнета топка) Далас Маверикс (34-28) загубиха у дома от Индиана Пейсърс (35-28) със 120:137. Дори поредният трипъл-дабъл на Лука Дончич (39 точки, 10 борби, 11 асистенции) не помогна – това беше четвъртият му пореден трипъл-дабъл с над 30 точки. След три поредни поражения тексасците са застрашени да изпаднат от първата шестица в конференцията.

Шампионите Денвър Нъгетс (42-20) загубиха пред собствена публика със 107:117 след продължения срещу Финикс Сънс (36-26), които бяха водени до победата от Кевин Дюрант (35 точки) с осем точки в продълженията.