четвъртък, май 2, 2024
HomeBasketballСелтикс на първо място на Изток - Уориърс отново губят, Къри печели...

Селтикс на първо място на Изток – Уориърс отново губят, Къри печели Оскар

Ясна победа над Минесота Тимбъруулвс и загуба на Сиксърс от Сънс изкачиха Бостън Селтикс на първо място в Източната конференция. НБА в понеделник сутринта.

Даниел Тейс и Бостън Селтикс поеха лидерството в Източната конференция. Шампионите постигнаха победа над Минесота Тимбъруулвс със 134:112 и се възползваха от загубата на Филаделфия 76ърс от Финикс Сънс в главния мач за деня. Тайс вкара 4 точки за малко под 18 минути на терена. Дуото Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун изигра основна роля за шестата поредна победа на шампионите: Тейтъм вкара 34 точки, Браун добави 31 точки и 10 борби за 47-ата победа през сезона.

Слънцата (Девин Букър, 35 точки) удължиха победната си серия на осем и остават безспорно най-добрият отбор в лигата, докато 76ers се смъкнаха от първото място на Изток до четвъртото със загуба със 104:114. Маями Хийт и защитаващият титлата си Милуоки Бъкс също са пред 76ers, за които 37-те точки на Джоел Ембийд не бяха достатъчни.

20 точки преднина на Лейкърс не са достатъчни

Лос Анджелис Лейкърс, които са рекордьори по титли в НБА със 17 шампионата, претърпяха още един неуспех. Отборът на Леброн Джеймс загуби от Ню Орлиънс Пеликанс със 108:116, въпреки че водеше с 20 точки на почивката, и се върна на десето място в класирането след Пеликаните. Като десети калифорнийците ще могат да участват само в плей-ин турнира, докато единадесетият вече има лятна почивка след редовния сезон.

Далас Маверикс се изкачи на четвърто място в Западната конференция с победа над Юта Джаз със 114:100. Лука Дончич (32/10/5) отново беше най-резултатен в мача, а Макси Клебер допринесе с две точки и седем борби за 23 минути. На трето място са „Голдън Стейт Уориърс“, които загубиха пет от последните си десет мача със 115:123 от „Вашингтон Уизардс“. Дори най-добрите 25 точки в кариерата на Кори Кисперт не помогнаха на гостите в столицата на страната.

Оскари за „Шак“ и Стеф Къри

Кисперт Съотборникът на Стивън Къри успя да се утеши с „Оскар“-а. Заедно с бившата суперзвезда Шакил О’Нийл гардът на „Воините“ получи престижната филмова награда. Двамата са съпродуценти на 22-минутния филм „Кралицата на баскетбола“, който спечели в категорията за най-добър късометражен документален филм. Става дума за Лусия Харис, която вкарва първия кош в историята на Олимпийските игри в Монреал през 1976 г. и е първата жена, която е привлечена от отбор от НБА през 1977 г.