четвъртък, март 28, 2024
HomeBasketballСелтикс изравниха срещу Бъкс - Морант се представи отлично срещу Уориърс

Селтикс изравниха срещу Бъкс – Морант се представи отлично срещу Уориърс

Бостън Селтикс изравниха полуфиналната серия в Източната конференция срещу Милуоки Бъкс благодарение на явно подобрение. В Западната конференция Мемфис Гризлис, водени от Джа Морант, също успяха да направят същото.

Два дни след разочароващата загуба с 89:101 рекордният шампион в НБА Бостън Селтикс се наложи над защитаващия титлата си Милуоки Бъкс със 109:86 във вторник вечерта (местно време). За разлика от първия мач в серията от най-добрите седем мача, феновете на „Селтикс“ се насладиха на напълно убедително представяне. Домакините така и не успяха да стигнат до успеха и използваха само седем баскетболисти до няколко минути преди края. Националният играч Даниел Тейс седна на пейката до края.

Най-добрият реализатор за Селтикс беше Джейлън Браун с 30 точки. Само през първата четвърт той завърши със 17 точки. „Не можеш да позволиш на една игра да те определи, ние бяхме устойчиви през цялата година. Въпросът е как ще реагирате“, каза Браун по американската телевизия. Джейсън Тейтъм завърши с 29 точки, а Грант Уилямс – с 21, докато Джанис Антетокунмпо беше най-резултатен за Бъкс с 28 точки, но не можа да се задоволи с едва 11-те си опита от 27 стрелби.

До третия мач в събота в Милуоки отборите ще имат необичайно дълъг период от три дни за възстановяване. Необходими са четири победи, за да продължите към финалите на конференцията.

Голдън Стейт Уориърс също имат три дни, за да се възстановят от тежката си загуба от Мемфис Гризлис. Победата със 106-101 донесе на „Гризлис“ първата победа в серията и изравни нещата преди предстоящите два мача в Сан Франциско. Мемфис контролираше мача в продължение на три четвърти, преди „Воините“ на Стеф Къри да поведат за първи път в последната четвърт и да се стигне до обратна битка.

Звездата на „Гризлис“ Джа Морант осигури по-добрия край за своя отбор с решителни кошове. В крайна сметка той има 47 точки. „Възползвах се от това, което ми предложи защитата. Бях много доволен от хвърлянията си – каза Морант. За Уориърс Къри вкара 27 точки.