петък, март 29, 2024
HomePremier LeagueРожденник сложи край на кризата на Ливърпул - скандирания за Бенитес на...

Рожденник сложи край на кризата на Ливърпул – скандирания за Бенитес на Анфийлд

ФК Ливърпул отново е първият „преследвач“ на Ман Сити – рожденик на „червените“ също прие с благодарност подарък при победата с 3:0 над Брентфорд.

Манчестър Сити защити титлата си с победа с 1:0 над Челси в събота, но ФК Ливърпул остава в надпреварата – поне в надпреварата да се доближи отново до лидерите през този сезон. Отборът на Юрген Клоп победи ФК Брентфорд с 3:0 след само една победа от шест състезателни мача преди това.

Без играчите от Купата на Африка Салах, Мане и Кейта „червените“ отново изпитваха трудности в началото въпреки явното предимство във владеенето на топката. Ван Дайк имаше преднина в краката си след корнер, но не успя да преодолее стража Алваро Фернандес, който бе пропуснал да се разпише (22-ри). Неточностите в предни позиции и отзад – Тони пропусна да се разпише след грешен пас на Матип (39-и) – попречиха на Ливърпул да влезе в ритъма на играта.

Фабиньо постави основите точно преди почивката – Диого Жота на два пъти нямаше късмет

J Точно преди почивката обаче един корнер на Александър Арнолд се изплъзна покрай всички до Фабиньо на втория стълб, който реагира бързо и вкара с глава (44-и). Брентфорд бе близо до изравняване веднъж след почивката, когато Мбеумо не успя да завърши мечтания пас на Ньоргард (58-и), но все пак се очертаваше заслужена домакинска победа, която Окслейд-Чембърлейн в крайна сметка ще направи перфектна.

След като Диого Жота първо удари греда (62-ра минута), а след това и Алваро Фернандес при единоборство (67-а минута), „Оксът“ насочи в мрежата от няколко метра полуполевия удар на Робъртсън и направи резултата 2:0 (69-а минута). Клоп е дал предимство на крилото пред Минамино за оскъдното равенство 0:0 в първия полуфинал за Купата на Лигата срещу Арсенал.

Минамино прави разликата – 17-годишният дебютант пропусна 4-0

Четири минути по-късно, на 27-ия си рожден ден, японският играч влезе в игра за голмайстора – и вкара още три минути след това, за да направи 3-0 (77-и): Брентфорд изпълни лошо изчистване, Роберто Фирмино спринтира между тях и постави Минамино за окончателното решение. 17-годишният Гордън, който дебютира във Висшата лига, пропусна да вкара за 4:0 сам срещу Алваро Фернандес (88-ата минута).

По този начин „червените“ запазиха дефицита си спрямо ManCity на 13 точки – с един мач по-малко – и завършиха с апломб последните си ниски резултати. Хубав жест отстрани: На „Анфийлд“ имаше окуражителни скандирания за бившия треньор на Ливърпул Рафаел Бенитес, който беше освободен като треньор на Евертън по време на мача.