вторник, май 7, 2024
HomeBundesligaРексбекай липсва на Бохум - Рейс търси нов център

Рексбекай липсва на Бохум – Рейс търси нов център

Когато в събота ВФЛ Бохум се изправи срещу ВФБ Щутгарт, ще липсва поне един играч от рекордния отбор, спечелил шампионата – Елвис Рексбекай.

Това беше мач за футболни романтици със страхотни голове, завладяващ ход на играта и вълнуваща победа за големия аутсайдер. Елвис Рекшбекхай също изигра своята роля за победата на VfL Bochum с 4:2 над FC Bayern München – и не само защото полузащитникът получи топката, която Дайот Упамекано блокира с ръка в нарушение на правилата, и вкара дузпата, с която направи резултата 2:1. Въпреки това Рекшбекай ще пропусне мача с VfB Щутгарт следващата събота.

Влекач от Джърси на Сане – Рексбекай липсва окачване

За това, че дръпна фланелката на Лерой Сане и извърши тактически фаул на сцената, 24-годишният футболист видя жълт цвят. Това е петият му успех за сезона. Затова е ясно, че треньорът Томас Рейс ще трябва да направи промени в рекордно успешния си отбор за мача в дъното на таблицата.

С Rexhbecaj липсва един от вечните фаворити

Отсъствието на

Rexhbecaj няма да е лесно да се компенсира. След Антони Лосила и Данило Соарес солидният лидер на полузащитата в момента е вечният фаворит на Бохум с най-много изиграни минути в състезателни мачове. В 22-те мача от лигата досега той е бил в стартовата единайсеторка 21 пъти, а освен това има три участия в турнира за Купата на DFB. Единствено в мача с Майнц (0:1) в средата на януари не попадна в първия състав, когато беше заменен (и видя четвъртия си жълт картон за сезона в последната минута).

Rice търси нов централен защитник

Когато Рейш се отказа от Рекшбекай в стартовата единайсеторка в Майнц, Милош Пантович и Едуард Льовен оформиха центъра на Бохум пред шестимата Лосиля. Този триъгълник вече ще бъде възможен и в Щутгарт. Патрик Остерхаге също игра добре заедно с Рексбекай срещу Байерн, но дали 22-годишният футболист, който се появи за шести път през сезона срещу Мюнхен, ще може да започне отново срещу VfB, ще реши Рейш в хода на тренировъчната седмица.