неделя, май 5, 2024
HomeFootballОсем месеца след спирането на сърцето: Ериксен отново на терена

Осем месеца след спирането на сърцето: Ериксен отново на терена

Около осем месеца след спирането на сърцето по време на финала на Европейското първенство през 2021 г. Кристиан Ериксен се завърна на терена – в контролния мач на ФК Брентфорд срещу отбора от шеста дивизия Саутенд Юнайтед.

От 31 януари 2022 г. Ериксен има договор с Брентфорд, а сега изигра и първия си мач за тях. Това беше и първият му мач след мача от Европейското първенство между Дания и Финландия на 12 юни 2021 г. При победата на новия му клуб с 3:2 над Саутенд Юнайтед датчанинът беше на терена 60 минути и вкара гол. Договорът на Ериксен с клуба от Висшата лига е до края на сезона.

Преди това той трябва да премине през обстоен медицински преглед, за да получи разрешение да играе в Англия. В резултат на това Ериксен вече играе с дефибрилатор, който му е имплантиран след спирането на сърдечната дейност. Датчанинът не можа да продължи кариерата си в предишния си клуб Интер Милано в Италия, тъй като италианските разпоредби забраняват използването на играчи с имплантирани пейсмейкъри от съображения за защита на здравето.

Необходимо е обаче да мине известно време, преди Ериксен да може да играе за Брентфорд във Висшата лига. Едва миналия четвъртък атакуващият играч заяви, че все още му трябват „няколко седмици“ за това. При редовно игрово време 109-кратният национал все още иска да се препоръча за място в датския отбор за Световната купа.