неделя, април 28, 2024
HomeTennisРафаел Надал печели 17-и пореден мач

Рафаел Надал печели 17-и пореден мач

Indian Wells – Тенис звездата Рафаел Надал достигна четвъртфиналите на Мастърса в Индиън Уелс, удължавайки впечатляващата си серия от победи.

7-6 (7-3), 7-6 (7-5) над Райли Опелка в сряда беше 17-ата му поредна победа, а 35-годишният испанец все още няма загубен мач през тази година. На четвъртфиналите Надал ще срещне австралиеца Ник Киргиос, който премина в следващия кръг без борба, тъй като съперникът му Джаник Синер от Италия се отказа преди срещата поради неуточнено заболяване.

След ранното отпадане на Даниил Медведев и Александър Зверев четвъртият поставен Надал вече е основният фаворит за спечелването на един от най-важните турнири на ATP за сезона. Събитието на твърди кортове в калифорнийската пустиня е финансирано с около 8,6 милиона щатски долара. На Откритото първенство на Австралия Надал спечели 21-вата си титла от Големия шлем – повече от всеки друг професионален тенисист преди това.