събота, април 20, 2024
HomeFootballРасистки инцидент по време на ясната победа на Бразилия

Расистки инцидент по време на ясната победа на Бразилия

Бразилският национален отбор спечели приятелския си мач срещу Тунис с категоричното 5:1. Расистки инцидент по време на мача в Париж

Треньорът на Бразилия Аденор Леонардо Баки, който използва Неймар от самото начало, видя как отборът му повежда още в 11-ата минута, когато Рафиня с глава прехвърли добре тунизийския страж Дамен.

Тунизийците, в чиито редици в средата на терена започна Схири от 1. FC Köln, изравниха чрез Талиби (18-и), но резултатът беше незабавно отменен от Ричарлисон (19-и). След гола на бразилеца, докато той ликуваше, се стигна до предполагаем расистки инцидент: към нападателя полетя банан.

Преди мача, който в крайна сметка бе решен от Неймар (29-ата минута), Рафиня (40-ата минута) и Педро (74-ата минута), бразилските играчи се бяха събрали пред надпис „Без нашите чернокожи играчи нямаше да имаме звезди на фланелките си“. Звездите представляват петте титли от Световната купа, които Бразилия е спечелила.

Бразилската федерация заяви, че „потвърждава позицията си да се бори с расизма“.