събота, май 4, 2024
HomeBasketball"Рапс в седем" - Раптърс предотвратиха разгромна серия

„Рапс в седем“ – Раптърс предотвратиха разгромна серия

Първите три мача от серията между Филаделфия и Торонто Раптърс бяха спечелени от 76ers. Въпреки това канадците надделяха в четвъртия мач, за да удължат серията.

За Торонто все още няма много какво да се каже в серията, но поне Раптърс си осигуриха поне още един мач във Филаделфия в програмата. След три поредни победи за 76ers, в събота канадците спечелиха със 110:102, като новоизбраният за новобранец на годината Скот Барнс вкара 6 точки и грабна 11 борби.

Изключителният човек за домакините не беше 20-годишният Паскал Сиакам, който отбеляза 34 точки, 15 от които в последната четвърт. Тази вечер той беше подкрепен от Гари Трент (24 точки). Дори звездният дует Джоел Ембийд (21 точки) и Джеймс Хардън (22 точки) не успя да предотврати поражението на гостите.

Нито един отбор не е успявал да се класира напред след 0:3 в серия от плейофи. Поне феновете на Раптърс изглежда вярват в това, защото в края на мача в залата отекна „Рапс в седем“.