hétfő, május 6, 2024
HomeBasketball"Raps in seven" - a Raptors megakadályozza a söprést

„Raps in seven” – a Raptors megakadályozza a söprést

A Philadelphia és a Toronto Raptors közötti sorozat első három mérkőzését mind a 76ers nyerte. A negyedik mérkőzésen azonban a kanadaiak győztek, és meghosszabbították a sorozatot.

A sorozatban még mindig nem sok minden szól a Toronto mellett, de legalább a Raptors most már biztosította, hogy legalább még egy meccs Philadelphiában szerepel a programban. A 76ers zsinórban aratott három győzelme után szombaton 110-102-re nyert a kanadaiak ellen, a frissen az év újoncának választott Scott Barnes hat pontot szerzett és 11 lepattanót szedett le.

A hazaiak kiemelkedő embere nem a 20 éves Pascal Siakam volt, aki 34 pontot dobott, ebből 15-öt az utolsó negyedben. Ezen az estén Gary Trent (24 pont) támogatta őt. A vendégek vereségét még a sztárduó Joel Embiid (21 pont) és James Harden (22 pont) sem tudta megakadályozni.

Még soha egyetlen csapatnak sem sikerült továbbjutnia 0:3 után egy rájátszás-sorozatban. Legalábbis a Raptors szurkolói úgy tűnik, hisznek benne, mert a meccs végén egy „Raps in seven” visszhangzott a csarnokban.