понеделник, май 20, 2024
HomeTennisРазгром за Зверев

Разгром за Зверев

Олимпийският шампион Александър Зверев се провали изненадващо рано на ATP Masters в Шанхай. Той успява да спечели само четири гейма срещу Сафиулин

Александър Зверев увисна разочаровано след издънката, хвърли тенис чантата си и изчезна в съблекалнята. Германският олимпийски шампион изненадващо се провали още в началото на ATP Masters в Шанхай.

В петък 26-годишният хамбургчанин загуби във втория кръг срещу руснака Роман Сафиулин с 3:6, 1:6 без шансове на третата спирка от турнето си в Китай. Едва в края на септември Зверев, на когото видимо липсваше енергия в Шанхай, бе спечелил финала в Чънду срещу Сафиулин в три сета.

Този път Зверев, който напоследък постигаше постоянно силни резултати, се облегна на мрежата дълбоко във втория сет, клатейки глава. Сафиуллин играеше абсолютно превъзходно, удряйки на практика всичко – от друга страна, германският топ играч, като номер девет в ранглистата, изобщо не успяваше да се справи. Сега Сафиуллин ще срещне перспективния американец Бен Шелтън. Наскоро 20-годишният младеж предизвика вълнение, когато достигна до полуфиналите в Ню Йорк.

Още в първия сет Зверев имаше доста проблеми. Съперникът му се позиционираше офанзивно в корта при вторите сервиси на хамбургския играч и връщаше силно – световният номер десет не можа да намери рецепта. Във втория сет стана още по-зле, като Зверев бе зашеметен от камшичните удари на съперника си. След 74 минути едностранният мач приключи.

Яник Ханфман също пропусна третия кръг, въпреки че водеше в сета. Тенисистът от Карлсруе загуби с 6:4, 3:6, 2:6 срещу 32-ия в света Кристофър Юбенкс от САЩ. След напрегнато 2:08 часа Юбенкс реализира първия си мачбол и сега ще срещне финалиста от Откритото първенство на Франция Каспер Рууд.