szombat, május 18, 2024
HomeTennisZverev vereséget szenvedett

Zverev vereséget szenvedett

Az olimpiai bajnok Alexander Zverev meglepően korán elbukott a sanghaji ATP Mastersen. Mindössze négy játékot sikerül elérnie Safiullin ellen

Alexander Zverev csalódottan lógatta le a fejét a vereség után, majd feldobta a tenisztáskáját és eltűnt az öltözőben. A német olimpiai bajnok meglepően korán elbukott a sanghaji ATP Mastersen.

A 26 éves hamburgi teniszező a második fordulóban az orosz Roman Szafiullin ellen 3:6, 1:6 arányban esélytelenül kapott ki pénteken a kínai turné harmadik állomásán. A Sanghajban láthatóan energiátlan Zverev még szeptember végén, Csengtuban három szettben nyerte meg a döntőt Szafiullin ellen.

Ezúttal az utóbbi időben folyamatosan erős eredményeket szállító Zverev a második szett mélyén fejét rázva támaszkodott a hálóra. Safiullin abszolút kiválóan játszott, gyakorlatilag mindent beütött – a német topjátékos viszont a kiemeltek kilencedik helyezettjeként egyáltalán nem tudta tartani a lépést. Safiullin most a feltörekvő amerikai Ben Sheltonnal találkozik. A 20 éves játékos nemrég nagy feltűnést keltett, amikor New Yorkban az elődöntőig jutott.

Zverevnek már az első szettben sok gondja akadt. Ellenfele támadóan helyezkedett a pályán a hamburgi játékos második szerváira és erősen visszaverte azokat – a világranglista tízedik helyezettje nem talált receptet. A második szettben még rosszabb lett a helyzet, Zverevet elkábították ellenfele ostorozó ütései. A 74 perc után véget ért az egyoldalú mérkőzés.

Yannick Hanfmann is lemaradt a harmadik fordulóról annak ellenére, hogy szettben vezetett. A karlsruhei játékos 6:4, 3:6, 2:6-ra kikapott a világranglista 32. helyén álló amerikai Christopher Eubanks ellen. 2:08 óra intenzív játék után Eubanks az első meccslabdáját értékesítette, és most a francia nyílt bajnokság döntőjébe jutott Casper Ruuddal találkozik.